MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  sobota 2 grudnia 2023r.

PRZEGLĄD PRASY

 • Miszmasz - Czarny Piar
 • Miszmasz - Czarny Piar
 • Miszmasz - Czarny Piar
 • Miszmasz - Czarny Piar
 • Miszmasz - Czarny Piar
 • Aniołowie biznesu – doświadczeni przedsiębiorcy – wnoszą nie tylko kapitał, ale też wiedzę, kontakty i swym zaangażowaniem uwiarygodniają projekt. „Aniołowie biznesu” to najbardziej efektywna forma finansowania przedsiębiorczości. to dzięki nim odniosły sukces takie firmy jak Google, Yahoo, czy Apple. W USA istnieje kilkanaście tysięcy grup aniołów biznesu. W 2008 roku (ostatnie dane prezentowane przez Angel Capital Association) 35 000 firm pozyskało finansowanie o łącznej wartości 19 miliardów dolarów.

   

  źródło: http://paweldabrowski.natemat.pl/83821,co-z-tymi-aniolami-pytania

 • Teraz miedzy firmami a urzędami skarbowymi krążą tony papierów. Ale w podatkach dużo się zmieni

  System podatkowy czeka technologiczna rewolucja - przekonują urzędnicy. Firmy odczują to już od 2014 roku.

  Docelowo chodzi o to, by właściciel firmy w ogóle nie musiał przychodzić do urzędu - twierdzi Marcin Łoboda, dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy.
  Teraz miedzy firmami a urzędami skarbowymi krążą tony papierów. Jednak zmieni się to już w najbliższych latach.

   

  źródło: http://www.strefabiznesu.pomorska.pl/artykul/oto-jakie-rewolucyjne-zmiany-w-podatkach-czekaja-firmy-od-2014-roku-lista

 • – W Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Cywilnego, działającej przy ministrze sprawiedliwości od kilku już lat trwają prace nad reformą prawa spadkowego. Komisja pracuje obecnie nad projektem księgi czwartej kodeksu cywilnego, obejmującej całe prawo spadkowe – potwierdza nasze informacje z wczoraj prof. dr hab. Maksymilian Pazdan, członek Komisji.

   

  źródło: http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/749242,dziedziczyc-bedzie-mozna-tylko-cale-przedsiebiorstwo.html

 • Szwajcaria niedługo przestanie być dla nas tylko krajem serów, banków i zegarków. Za kilka miesięcy może stać się ojczyzną tysięcy Polaków zadłużonych w szwajcarskim franku.

  -Powrót do Polski? Na razie nie mam tego zupełnie w planach. Jestem przecież w najpiękniejszym miejscu na ziemi. Podatki są niskie, zarobki jedne z najwyższych w całej Europie. Wsiadam w samochód i po chwili jestem na nartach w Alpach, rezerwuje lot i za godzinę chodzę po placu św. Marka w Wenecji – mówi Krzysztof Sobol.

   

  Źródło wiadomości: http://www.wprost.pl/ar/427188/Jak-uciec-z-kredytem-we-frankach/

 • Podniesienie atrakcyjności kar wolnościowych – taki cel chce osiągnąć resort sprawiedliwości i proponuje wprowadzenie do prawa karnego wielu zmian. Jedną z nich ma być skrócenie okresu potrzebnego do zatarcia skazania na karę ograniczenia wolności lub grzywnę.

   

  Obecnie osoba z takim wyrokiem figuruje w Krajowym Rejestrze Karnym (KRK) jeszcze pięć lat po tym, jak kara zostanie wykonana, darowana lub przedawni się jej wykonanie. Na wniosek okres ten może zostać skrócony przez sąd do trzech lat. Pisaliśmy już o tym, że część ekspertów, w tym wielu sędziów, postuluje skrócenie tego okresu.

   

  Źródło: http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/748619,zatarcie-skazania-zmiany-w-prawie-karnym.html

 • Zagrożeniem na polskich drogach są nie tylko słabe umiejętności innych kierowców. Niebezpieczeństwo stanowią też oszuści, którzy celowo powodują lub fingują wypadki, żerując na nieświadomości przypadkowych ludzi. Wygląda na to, że każdego można dziś wrobić w stłuczkę, która nigdy się nie zdarzyła.

   

  Źródło:  http://www.bankier.pl/wiadomosc/Pozorowane-wypadki-Kazdego-mozna-w-nie-wrobic-2998639.html

 • Miejski Rzecznik Konsumentów w Warszawie wytoczyła powództwo przeciw PKO BP SA na rzecz 60 konsumentów, którzy domagają się unieważnienia hipoteki o wartości 12 mln 400 tys. zł obciążającej księgi wieczyste ich mieszkań - poinformowało w środę biuro rzecznika.

   

  źródło: http://biznes.interia.pl/finanse-osobiste/news/warszawska-rzecznik-konsumentow-zlozyla-pozew-przeciw-pko-bp,1969446

 • Jeden z największych banków w Polsce zmaga się z awarią. Klienci nie są w stanie wysyłać przelewów z rachunków firmowych. To nie są pierwsze problemy z bankowością elektroniczną w BZ WBK.

  Problem jest poważny - posiadacze firmowych kont nie są w stanie złożyć zlecenia przelewu przez system bankowości elektronicznej. Wskutek tego przedsiębiorcy nie mogą regulować swoich zobowiązań, a wielu z nich daje wyraz swojemu niezadowoleniu w sieci. Na facebookowym profilu banku klienci piszą: "KNF powinna się Wami zająć!! Od 3 dni nie możemy zlecić firmowych przelewów za pośrednictwem panelu internetowego, wstyd i żenada!", "Jak mam się tłumaczyć ludziom, że nie przelałam im pieniędzy?".

   

  Wiadomość prasowa, źródło: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Awaria-kont-firmowych-w-BZ-WBK-2998928.html

 • Nawet przesyłając wezwania do zapłaty na adres nierzetelnych dłużników trzeba postępować zgodnie
z dobrymi obyczajami i nie wolno działać w sposób wprowadzający w błąd.

  Urząd Ochrony Konkurencji 
i Konsumentów nałożył karę na firmę zajmującą się kontrolą biletów w środkach komunikacji miejskiej i windykacją należności za brak biletu.

   

  Źródło: http://prawo.rp.pl/artykul/758400,1067548-Wezwania-do-zaplaty-nie-moze-zastraszac-dluznika.html

 • Trybunał Konstytucyjny uznał, że przepisy kpk wykluczające możliwość złożenia odwołania od postanowienia dotyczącego kosztów pomocy prawnej udzielonej z urzędu są niezgodne z konstytucją.

  26 listopada TK ogłosił wyrok w sprawie skargi konstytucyjnej złożonej przez adw. M.S. w sprawie zgodności art. 426 § 1 i 2 ustawy z dnia 6 czerwca 1997 roku – Kodeks postępowania karnego z art. 78 w związku z art. 176 ust. 1, art. 78 w związku z art. 45 ust. 1 oraz art. 78 w związku z art. 32 ust. 1 konstytucji (sygn. sprawy SK 33/12).

   

  Źródło: http://prawo.rp.pl/artykul/757738,1067841-Adwokat-bedzie-mogl-odwolac-sie-od-postanowienia-dotyczacego-kosztow-za-urzedowki.html

 • Tylko w pierwszym półroczu tego roku 51 naczelników urzędów skarbowych na Mazowszu otrzymało w sumie pół miliona złotych premii. Tymczasem fiskusowi brakuje na bieżące wydatki.
  Fiskusowi nie domyka się budżet. Urzędom i izbom skarbowym brakuje pieniędzy na rachunki za telefony, paliwo, delegacje, zakup papieru, badania okresowe pracowników, czynsze i podatek od nieruchomości. Izbom brakuje 326 tys. zł na płatności obligatoryjne dotyczące wydatków bieżących pozapłacowych. Urzędom potrzeba ponad 31 mln zł.

  W tym czasie suto nagradza naczelników i dyrektorów izb i urzędów skarbowych, którzy wypłacają sobie nagrody według najwyższych stawek -informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

   

  Wiadomość prasowa, źródło: http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,15024985,Fiskusowi_brakuje_na_biezace_dzialania__szefowie_skarbowek.html

 • Śródmiejska prokuratura zarzuciła dziś 43-letniej kobiecie, prowadzącej biuro obrotu nieruchomościami, że oszukała swoich klientów na ponad milion złotych.
  Kobieta prowadzi biuro centrum Łodzi. Wczoraj została zatrzymana i doprowadzona do prokuratury.

  - Przedstawiliśmy jej zarzuty dotyczące 20 przestępstw, na łączną kwotę ponad miliona złotych i 4,6 tys. dolarów - informuje Krzysztof Kopania, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi. - Podejrzana nie przyznała się do zarzutów i zobowiązała się do zwrotu pokrzywdzonym pobranych pieniędzy.

   

  Źródło: http://wyborcza.pl/1,75478,15028614,Prokuratura__posredniczka_oszukala_klientow_na_ponad.html

 • Przedsiębiorca, który uregulował zaległe zobowiązanie, ale wierzyciel nie zgłosił tego do biura informacji gospodarczej, jeszcze długo może figurować w rejestrze niesolidnych dłużników – alarmuje rzecznik praw obywatelskich.

   

  Zdaniem RPO to wina niejasnych przepisów, które wprost nie gwarantują możliwości dokonania usunięcia wpisu przez biuro informacji gospodarczej (BIG) na podstawie wniosku dłużnika. Rozwiązaniem problemu nie jest przy tym art. 31 ustawy o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych (Dz.U. z 2010 r. nr 81, poz. 530 z późn. zm.), który stanowi, że biuro usuwa wpisy o dłużnikach na podstawie uzasadnionej informacji o nieistnieniu zobowiązania.

   

  Źródło wiadomości: http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/748099,big-wykreslenie-z-listy-dluznikow.html

 • Komisja Europejska zgodziła się, by także aktywni przedsiębiorcy mogli pozbyć się długów wobec ZUS z lat 1999–2009.

  Na stronie internetowej Komisji Europejskiej pojawił się oficjalny komunikat, że unijni urzędnicy zaakceptowali możliwość umorzenia przez wszystkich polskich przedsiębiorców zaległości wobec Zakładu Ubezpieczeń Społecznych...

   

  Wiadmość prasowa, źródło: http://prawo.rp.pl/artykul/758441,1066577-Abolicja-ZUS-dla-wszystkich-firm.html

 • W kilkunastu bankach można jeszcze dostać kredyt na 100 proc. wartości nieruchomości. Od 1 stycznia 2014 roku ulegnie to zmianie – potencjalni kredytobiorcy będą musieli posiadać co najmniej 5-procentowy wkład własny. Gdyby te wymagania obowiązywały już dziś, to mimo zgromadzonych przez nas oszczędności większość banków nie zaproponowałaby nam niższej marży.

   

  Źródło: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Od-stycznia-zmiany-w-hipotekach-Sprawdzamy-kredyty-na-95-2993880.html

 • Były funkcjonariusz Służby Bezpieczeństwa z Wrocławia, a dziś biznesmen, stoi za wielką aferą, w której pokrzywdzonych jest 10 tysięcy pracowników różnych firm, a Skarb Państwa stracił co najmniej 62 mln zł - twierdzi prokuratura.

   

  Źródło: http://www.gazetawroclawska.pl/artykul

 • Sprzedaż Banku Śląskiego to sztandarowy przykład tego, że prywatyzacje są prawdziwym polem minowym dla rządzących.

   

  Źródło: http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/747738

 • Sąd Najwyższy przesądził wczoraj, że wytoczenie nieskutecznego powództwa przed e-sądem również przerywa bieg przedawnienia.

   

  Źródło: http://prawo.rp.pl/artykul/

 • Uczeń czwartej klasy szkoły podstawowej dostał list z propozycją zaciągnięcia kredytu "w pięć minut, z minimum formalności". - Zamiast oszczędzania bank chce nauczyć mojego syna, jak popaść w długi - mówi oburzony rodzic. Bank przyznaje, że przesyłki reklamujące pożyczkę Mini Ratka trafiły w ostatnich dniach do dzieci z Gdańska.

   

  Źródło wiadomości: http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,14993543,Bank_PKO_BP_do_10_latka

 • Stawki opłat interchange w Polsce – pobierane od transakcji bezgotówkowych dokonywanych kartami płatniczymi Visa i MasterCard – były ustalane w ramach   niezgodnych z prawem porozumień 20 banków. Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów potwierdził decyzję Prezesa UOKiK.

   

  Źródło: http://www.uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=10713

   

 • Żona nie może żądać odtajnienia informacji podatkowych dotyczących jej męża - wynika z czwartkowego wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego. Takie informacje są objęte tajemnicą skarbową i nie można ich udostępnić jako informacji publicznej.

  [...]Dyrektor UKS odmówił ich ujawnienia.

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY