MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  wtorek 26 września 2023r.

PRZEGLĄD PRASY

 • Miszmasz - Czarny Piar
 • Miszmasz - Czarny Piar
 • Miszmasz - Czarny Piar
 • Miszmasz - Czarny Piar
 • Miszmasz - Czarny Piar
 • Niedopowiedzenia, ukryte opłaty, niedostateczne informowanie klientów, reklamy wprowadzające w błąd. To najważniejsze zastrzeżenia UOKiK względem firmy pożyczkowej Provident Polska. Suma nałożonych kar to niecałe 13 mln zł.
  UOKiK prześwietlał działania Provident od czerwca tego roku. Właśnie ogłosił, że nałożył na firmę dwie kary o łącznej wartości ...

   

  Źródło: http://wyborcza.pl/1,75248,15205935,Wielka_kara_UOKiK_dla_Providenta___zaplaca_az_13_mln.html

 • Skandal wokół kart zbliżeniowych, wielka wygrana klientów banku w sądzie, bunt frankowych kredytobiorców, seria potężnych awarii kart i bankomatów - subiektywny ranking najważniejszych wydarzeń w bankach A.D. 2013 według Macieja Samcika, autora bloga "Subiektywnie o finansach"

   
 • Kupiłeś ubezpieczenie do kredytu? Na pewno dużo zapłaciłeś, ale odszkodowanie pewne nie jest. Nadzór finansowy chce z tym skończyć i w przyszłym roku wprowadzi rygorystyczne zalecenia dla banków i ubezpieczycieli
  Pan Marek złożył wniosek o 40 tys. zł kredytu. W domu przejrzał umowę ubezpieczenia tej pożyczki i osłupiał: okazało się, że ....

   

  Źródło: http://wyborcza.pl/1,75478,15204278,Koniec_drogich_ubezpieczen_do_kredytow__Bank_nie_wepchnie.html

 • zawiadomienie o wyniku postepowania mAwizo w skrytce, odbiór listu w ...kiosku

  Jak już pisałem, od nowego roku Polska Grupa Pocztowa SA świadczyć będzie usługi pocztowe dla sądów i prokuratur w obrocie krajowym i zagranicznym w zakresie przyjmowania, przemieszczania i doręczania przesyłek pocztowych oraz zwrotu przesyłek niedoręczonych.

 • Skimming, czyli kopiowanie paska magnetycznego karty płatniczej, to kradzież w białych rękawiczkach. Ofiara najczęściej nie jest świadoma, gdzie i kiedy przestępcy mieli dostęp do jej danych. Niewinnie wyglądający bankomat może okazać się narzędziem, które pozbawi nas pieniędzy.

  Oszuści kartowi od lat polują na dane zapisane na plastikowych kartach. Pasek magnetyczny znajdujący się na rewersie karty można łatwo odczytać i skopiować na inny plastik. Wystarczy to, by później udać się na zakupy na konto nieświadomej niczego ofiary. Jeszcze lepiej jest, z punktu widzenia przestępców, gdy jednocześnie uda się zdobyć numer PIN - droga do gotówki staje wówczas otworem.


  Bankomat - dobre miejsce dla skimmera

  Dane z paska magnetycznego karty i numer PIN najłatwiej zdobyć za jednym zamachem w miejscu, gdzie klienci raczej nie spodziewają się, że padają ofiarą przestępstwa - przy bankomacie. Oszuści zazwyczaj umieszczają w miejscu, gdzie wprowadza się kartę dodatkową nakładkę. Jej zadaniem jest zapisywanie danych kart, a czasem nawet wysyłanie ich od razu do "bazy" za pomocą miniaturowej wersji telefonu komórkowego.

  Nakładka na bankomat kopiująca pasek magnetyczny karty płatniczej.

   

  Wiadomość prasowa, źródło informacji: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Mistrzowski-poziom-oszustwa-falszywy-bankomat-3024353.html

 • Trójmiejskie samorządy płacą miliony złotych właścicielom mieszkań (np. spółdzielniom ) zajmowanych przez osoby z wyrokiem eksmisji - z tytułu odszkodowań za brak lokali socjalnych, które powinny zapewniać gminy. Miasta z tym nie nadążają, bo mieszkań socjalnych mają jak na lekarstwo.

   

  Źródło: http://www.dziennikbaltycki.pl/artykul/1073210,samorzady-wydaja-miliony-na-odszkodowania-dla-wlascicieli-mieszkan-z-wyrokiem-eksmisji,id,t.html

 • Jeżeli dłużnik wykaże, że orzeczenie, na którym oparto egzekucję, zostało uchylone, nie zostanie obciążony opłatą komorniczą.

  Dłużnik może skorzystać z możliwości uniknięcia opłaty komorniczej także wtedy, gdy skutecznie zakwestionuje tzw. klauzulę wykonalności,

   

  Źródło: http://prawo.rp.pl/artykul/757745,1074914-Dluznik-moze-uniknac-oplaty-komorniczej.html

 • Klienci Alior Banku dostali niespodziewanie przedświąteczny prezent. Jest nim list z banku z informacją o szykujących się od marca przyszłego roku zmianach w taryfach prowizji. Uderzają one w dwie usługi wyróżniające Alior wśród konkurencji - zwrot części pieniędzy, które klienci wydają na zakupach, oraz assistance dołączaną do niektórych kont.
  Bank zlikwiduje "Konta Zakupowe", czyli ROR, który do tej pory pozwalał oszczędzać 1 proc. na wszystkich zakupach opłaconych kartą.

   

  Źródło: http://wyborcza.biz/finanse/1,105684,15183119,Dziwny_prezent_Aliora_pod_choinke__Zlikwiduja_fajne.html

 • Błędne informacje o wysokości rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania, zbyt krótki termin ważności formularzy informacyjnych – to najczęstsze nieprawidłowości stwierdzone przez UOKiK w umowach podpisywanych przez SKOK-i z konsumentami. W tym roku Prezes Urzędu przeprowadziła siedem postępowań i ukarała sześć SKOK-ów łączną kwotą prawie 300 tys. zł

   

  Źródło: www.uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=10764

 • Podatek w wysokości 1,3 mln zł ma zapłacić kobieta, która aby dojechać do swojej posesji, musi korzystać z drogi leżącej na prywatnej działce. Naczelny Sąd Administracyjny uważa bowiem, że kobieta powinna zapłacić podatek liczony od wartości całej działki, a nie tylko powierzchni zajmowanej przez drogę, z której korzysta.

   

  Źródło: http://www.tvn24.pl/1-3-mln-zl-podatku-za-korzystanie-z-drogi,381233,s.html

 • Jeżeli operator pocztowy nie rozpatrzy skargi klienta w ciągu 30 dni, będzie musiał uznać ją za zasadną.

  Od soboty będą nowe zasady reklamacji usług pocztowych. Tego dnia wchodzi w życie poświęcone tej sprawie rozporządzenie ministra administracji i cyfryzacji z 26 listopada 2013 r.

   

  Źródło: http://prawo.rp.pl/artykul/794029,1073934-Reklamacja-uslug-pocztowych-na-nowych-zasadach.html

 • US w Krasnymstawie jest najlepszym Urzędem Skarbowym w Polsce. Ranking opublikował Dziennik Gazeta Prawna. – Receptą na sukces jest bardzo dobry kompetentnych i uprzejmych dla interesantów urzędników – zdradza naczelnik Urzędu dr Artur Krukowski. – Naszą jest również to, że bardzo dobrze znamy swoich podatników. Wiemy czego możemy się po nich spodziewać, znamy jednocześnie ich problemy.

  W X rankingu urzędy były oceniane w dwóch kategoriach: skuteczność (nieomylność) i efektywność (pracowitość).

   

  Źródło: http://www.kurierlubelski.pl/artykul/1070256,ranking-urzedow-skarbowych-us-w-krasnymstawie-najlepszy-w-polsce,id,t.html

 • Uderza brak pokory prawników dyskutujących o wynagrodzeniach za pomoc prawną z urzędu – pisze referendarz.

  W publicznej dyskusji na temat minimalnych stawek wynagrodzenia profesjonalnych pełnomocników procesowych (adwokatów, radców prawnych, doradców podatkowych i rzeczników patentowych) za pomoc prawną udzieloną z urzędu nie była dotychczas poruszana kwestia  przywilejów procesowych, z jakich korzystają ci pełnomocnicy.

   

  Źródło: http://prawo.rp.pl/artykul/757643,1073776-Przywileje-profesjonalnych-pelnomocnikow-procesowych.html

 • US każe płacić pracodawcom miliony złotych składek od gwiazdkowych prezentów dla pracowników.

  Wśród przedsiębiorców niesie się wieść, że inspektorzy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wyspecjalizowali się w kontrolowaniu wydatków na świąteczne prezenty dla pracowników z zakładowych funduszy świadczeń socjalnych (zfśs). A na wokandy sądów w całej Polsce coraz częściej trafiają spory dużych firm z ZUS o te wypłaty.

   

  Źródło: http://prawo.rp.pl/artykul/758437,1073364-ZUS-oskladkowuje-paczki-swiateczne.html

 • Stopy procentowe w Polsce są rekordowo niskie, a i tak za kredyty konsumpcyjne płacimy prawie najwięcej w Unii Europejskiej - wynika z raportu Deutsche Banku. Pod względem cen kredytów hipotecznych Polska plasuje się mniej więcej w środku stawki
  20,18 proc. wynosi średnia rzeczywista roczna stopa oprocentowania kredytów konsumpcyjnych (RRSO) w Polsce (RRSO to syntetyczny wskaźnik ceny kredytu, uwzględniający zarówno oprocentowanie, jak i większość dodatkowych kosztów ponoszonych przez kredytobiorcę). Choć w ciągu ostatniego roku wartość tego wskaźnika systematycznie spadała, to pożyczanie pieniędzy w Polsce wciąż jest drogie.

   

  Źródło: http://wyborcza.pl/1,75248,15153609,Kredyty_konsumpcyjne_w_Polsce_jednymi_z_najdrozszych.html

 • Spadkobierca, który przyjmie spadek z dobrodziejstwem inwentarza, samodzielnie sporządzi wykaz dziedziczonych praw i rzeczy. Tym samym nie poniesie z tego tytułu żadnych kosztów. Ta propozycja zmian przepisów znalazła się w projekcie nowelizacji kodeksu cywilnego, kodeksu postępowania cywilnego oraz prawa o notariacie.

   

  Źródło: http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/766422,nowelizacja-kpc-spadkobierca-sam-sporzadzi-inwentarz-i-nie-poniesie-zadnych-kosztow.html

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY