MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  środa 25 kwietnia 2018r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

hyena 153409 340INTERWENCJA

Pan Artur z woj. łódzkiego prowadzi firmę zajmującą się usługami kurierskimi i pocztowymi. Wskutek zmiany strategii swojego głównego kontrahenta, z dnia na dzień stracił możliwość dotychczasowego zarobkowania. Potrzebne było szybkie przebranżowienie się, co ma miejsce

 

Czytelnik ma jednak kredyt bankowy w Idea Banku. Na początku tego roku, w oddziale przy ul. Domaniewskiej w Warszawie złożył wniosek o zmniejszenie rat na okres jednego roku oraz tym samym wydłużenie okresu kredytowania.

 

Odpowiedź miał otrzymać listownie. Mijały dni, a odpowiedzi nie było. Zadzwonił do oddziału przy Domaniewskiej i usłyszał, że jest odmowa. Dlaczego, tego dowie sie z pisma. Bank takie pisma wysyła listem zwykłym - został poinformowany. Mijały kolejne dni, a listonosz żadnego pisma z banku nie przyniósł. W końcu poprosił osobę, u której złożył wniosek restrukturyzacyjny o sprawdzenie, dlaczego jest odmowa.

 

Po kilku dniach pani z banku ustaliła, że bank żąda, by ugoda była zabezpieczona dodatkowo hipoteką. I tylko tyle. Pan Artur wysłał więc zgodę na ustanowienie hipoteki, podał numer KW swojej nieruchomości. Mijały kolejne tygodnie.

 

Zadzwonił ponownie do warszawskiego oddziału. Dowiedział się, że znowu jest odmowa. Dlaczego, tego znów nie wiadomo. Ale w piśmie, które zostanie przesłane listem zwykłym – będzie dokładnie podane.

 

Oczywiście, żadne pismo z banku nie przyszło do dzisiaj.

 

Czytelnik zbulwersowany jest postępowaniem banku. Uważa, że jest lekceważony, traktowany niepoważanie. Tym bardziej jest tym faktem zdziwiony, gdyż bank ten promuje się jako przyjazny dla biznesu.

 

Sprawę oczywiście postaram się wyjaśnić, choć prosto nie będzie. Bowiem Getin Bank czy Idea Bank to ta sama strona medalu. Medalu, o którym pisaliśmy wielokrotnie, i chyba nigdy pozytywnie.

 

 

 

JW

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY