MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  poniedziałek 18 lutego 2019r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

data 1590455 340Zarzut kradzieży ponad 410 tys. złotych usłyszała 41-letnia pracownica banku. Kobieta wypłacała pieniądze klientów od 2013 roku stosując transakcje maskujące

 

Zabrzańscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zakończyli sprawę 41-letniej pracownicy banku, która okradała klientów. Kobieta od jesieni 2013 roku do czerwca 2016 roku wypłacała dla siebie pieniądze klientów zdeponowane na lokatach długoterminowych. Zawsze wybierała osoby starsze, które były stałymi klientami banku i operacji dokonywali w jej okienku. Kasjerka doskonale wiedziała, kiedy klient odwiedzi placówkę bankową i zapyta o saldo.

Pozwalało jej to na uzupełnienie konta o brakującą kwotę z konta innego klienta. Kobieta wpadła, kiedy jeden z klientów zgłosił placówce bankowej, że nie zgadza się suma na jego lokacie. Bank podjął czynności sprawdzające pracownicę i zawiadomił zabrzańską policję.

 

W toku prowadzonych czynności policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wspólnie z zabrzańską prokuraturą ujawnili, że kasjerka „wyprowadziła” z kont siedmiu klientów ponad 410 tys. złotych.

Bank pokrył straty klientów uzupełniając gotówkę na ich lokatach. 41-latka przyznała się do winy i dobrowolnie poddała karze roku bezwzględnego więzienia, a także karze grzywny. Ciąży również na niej obowiązek naprawienia szkody w całości. Na poczet kar policjanci zabezpieczyli dwa mieszkania należące do byłej już kasjerki.

 

 

 

MS

Policja

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY