sobota 19 maja 2012r.

Agencja Ambasador
mlotek

Agencja AmbasadorAgencja Ambasador

Przegląd prasy

Napiszę do Szymona Majewskiego, jaki to "prawdziwy wzór do naśladowania" promuje Drukuj Email

Medialna równia pochyła Banku PKO BP?

Zaskoczony jestem tak dużym wsparciem internautów - mówi Leszek Kopczyński
W połowie stycznia br. opisałem precedensowe roszczenie bełchatowskiego biznesmena Leszka Kopczyńskiego, który zażądał od Banku PKO BP 200 mln zł odszkodowania. Przedsiębiorca twierdzi, ze wskutek  działań pracowników banku stracił wszystko.
źródło: Redakcja miszmasztwojagazeta.pl

ZAŻĄDAŁ OD BANKU PKO BP 200 MLN ZŁ ODSZKODOWANIA
 
   
Sprawą Leszka Kopczyńskiego zajęli się także dziennikarze z programu Interwencja - Polsat.

 

BANK ZNISZCZYŁ BIZNESMENA?

 

W reportażu nadanym przez stację w dniu 7 lutego br., znalazła się między innymi wypowiedź profesora  Witolda Modzelewskiego. Profesor stwierdził, że szkoda L. Kopczyńskiemu została wyrządzona z winy tego, kto dopuścił się odmowy udzielenia kredytu działając w sposób zawiniony, czyli przez pracowników banku. Profesor dodał, iż odszkodowanie należy się przedsiębiorcy i powinno być wypłacone przez bank. 

Cała opinia prawna profesora W. Modzelewskiego znajduje się na stronie Leszka Kopczyńskiego w zakładce  „Historia zniszczenia”.

Prof. Witold Modzelewski
źródło :  m.nowyekran.pl

Stanowisko banku

W związku z mającą się odbyć w dniu 27 marca rozprawą ugodową (Sąd Rejonowy Warszawa- Mokotów, sygn. Akt: XVI Co 3201/11), Bank PKO BP przesłał swoje stanowisko. Bankowcy odmówili podjęcia rozmów na temat próby ugodowej, uzasadniając to toczącym się postępowaniem karnym przed Sądem Rejonowym dla Łodzi-Śródmieścia, IV Wydział Karny – sygn. akt: IV K 18/02.
- Bank nie zajmie stanowiska w sprawie do czasu wydania prawomocnego wyroku w powołanej  sprawie – można przeczytać w piśmie procesowym z dnia 24 stycznia br.    

 

Rozmowa z Leszkiem Kopczyńskim

Jak odebrał Pan stanowisko banku?
- Jestem zdruzgotany sposobem działania banku. Nie negują sprawy odszkodowania, tylko ewentualną  jego wypłatę uzależniają od zakończenia sprawy karnej.
Zakończenie tej sprawy, zresztą blokowanej ze wszystkich sił przez Bank PKO BP, nie ma nic wspólnego z moją krzywdą. Również z faktem, że   już za miesiąc mogę stracić dom rodzinny.
Bank od 10 lat gra na zwłokę, licząc na przedawnienie się oskarżeń korupcyjnych względem swoich byłych pracowników. Doszło nawet do tego, że na najbliższą rozprawę ma być doprowadzony przez policję obecny dyrektor Banku PKO BP w Bełchatowie Zbigniew K.  Osoba ta, mimo wielokrotnych wezwań przez sąd, nie stawiła się ani razu. 


 W procesie karnym kto jest oskarżonym, oprócz Pana?
- W procesie IV K 18/02 oskarżonymi są:
Jacek B., przed zatrzymaniem zatrudniony jako  I zastępca dyrektora Oddziału Regionalnego Banku PKO BP w Łodzi,
Renata P., była naczelnik Wydziału Klientów Instytucjonalnych w Łodzi oraz
Ryszard K., były naczelnik Urzędu Skarbowego w Bełchatowie.       
To właśnie Jacek B. zażądał ode mnie samochodu Opel Agila, o czym była mowa  w reportażu "Bank zniszczył biznesmena?" nadanym w programie Interwencja - Polsat.


Bank nie zanegował Pana roszczenia. Dlaczego nie chce się porozumieć?
- Bankowcy z PKO BP świadomie i systematycznie niszczą mnie i moją rodzinę. Czynią tak w zemście za ujawnioną przeze mnie korupcję. Jestem przekonany, że  zniszczenie mnie ma być przestrogą dla innych, iż nie ujawnia się takich rzeczy.

Słyszałem, że napisał Pan list otwarty do Szymona Majewskiego?
- W akcie desperacji pomyślałem kiedyś o napisaniu listu otwartego do Szymona Majewskiego.  
  Sądzę, że ten showman nie wie za bardzo, jakiego banku jest twarzą. Ostatnia reklama, w której występuje, była dla mnie dobijająca. Bank przedstawiony jest w niej  jako "prawdziwy wzór do   naśladowania", "pozytywnie wpływający na polską gospodarkę". 
  Jak  coś takiego słyszę, to nie chce mi się dalej żyć. W moim przypadku było bowiem dokładnie odwrotnie niż w reklamie. PKO BP  był antywzorem przyzwoitości,  negatywnie wpłynął na moją firmę.

 

Fatalny PR na początku roku

Wydaje się, że największy polski bank fatalnie rozpoczął ten rok medialnie. Zaczęło się od reportażu Pawła Kaźmierczaka „Pewne jak w banku” (sprostowanie banku opublikowane w dniu 24 stycznia br. w programie „Magazyn Ekspresu Reporterów”). Później „wybuchła” sprawa Leszka Kopczyńskiego podchwycona przez liczne media, a kilka dni temu ukazał się raport „Banki w internecie”, w którym to raporcie wykazano, że Bank PKO BP zebrał, zaraz po Getin Banku, najwięcej negatywnych opinii internautów (listopad i grudzień 2011r.).
Zupełnie niezrozumiałym w takiej sytuacji wydaje się nagłaśnianie przez PKO BP sprawy karnej, w której o korupcję oskarżeni są byli, wysoko kiedyś postawieni pracownicy banku. 
Pismo-Banku-PKO-BP-male

Jan Wels

www.miszmasztwojagazeta.pl

http://www.facebook.com/janwels

 

 


„SPROSTOWANIA I ODPOWIEDZI POWSZECHNEJ KASY OSZCZĘDNOŚCI BANKU POLSKIEGO S.A.”

 

W artykule pt. „Napiszę do Szymona Majewskiego, jaki to „prawdziwy wzór do naśladowania” promuje” opublikowanym w „Miszmasz Twoja Gazeta” w dniu 12 lutego 2012 r. następujące stwierdzenia odnoszące się do PKO BP SA są nieprawdziwe i zagrażają dobrom osobistym PKO BP S.A.:

  1. Nieprawdziwe i zagrażające dobrom osobistym PKO BP S.A. jest stwierdzenie, że bankowcy z PKO BP S.A. świadomie i systematycznie niszczą Pana Leszka Kopczyńskiego i jego rodzinę oraz że podstawą czy powodem działań podjętych przez PKO BP S.A. w stosunku do Pana Leszka Kopczyńskiego była zemsta.

  2. Nieprawdziwe jest stwierdzenie, że PKO BP S.A. uzależnia jakąkolwiek płatność na rzecz Pana Leszka Kopczyńskiego od zakończenia jakiejkolwiek sprawy karnej, w tym także sprawy karnej, w której Pan Leszek Kopczyński jest jedną z osób oskarżonych.

  3. Nieprawdziwe i zagrażające dobrom osobistym PKO BP S.A. jest stwierdzenie, że PKO BP S.A. blokuje zakończenie jakiejkolwiek sprawy karnej , w tym także sprawy karnej, w której Pan Leszek Kopczyński jest jedną z osób oskarżonych.

  4. Nieprawdziwe i zagrażające dobrom osobistym PKO BP S.A. jest stwierdzenie, że PKO BP S.A. w jakiejkolwiek sprawie karnej gra na zwłokę lub liczy na przedawnienie oskarżeń, w tym także w sprawie, w której Pan Leszek Kopczyński jest jedną z osób oskarżonych.

  5. Nieprawdziwe jest stwierdzenie, że PKO BP S.A. nagłaśnia jakąkolwiek sprawę karną, w tym sprawę, w której Pan Leszek Kopczyński jest jedną z osób oskarżonych.

Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski S.A.



Od redakcji.
Sprostowanie i odpowiedź zostały zamieszczone w oparciu o pełnomocnictwo udzielone adwokatowi Robertowi Małeckiemu, osobiście przez Prezesa Zarządu Banku PKO BP sa Zbigniewa Jagiełło (pełnomocnictwo do żądania publikacji sprostowań i odpowiedzi).
 

 

Miszmasz Twoja gazeta

NA SKRÓTY

 




 

Copyright © 2009 Agencja Ambasador
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Do naszych artykułów zamieszczamy komentarze, opinie, polemiki, sprostowania itp.
Warunkiem ich publikacji jest zalogowanie się.
Na życzenie, podajemy autora lub nazwę firmy, którą reprezentuje.
Prześlij wiadomość na e-mail: miszmasz@onet.pl

 

tworzenie stron skierniewice