MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  sobota 8 sierpnia 2020r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

euro banknotes 4073891 1280Lubińscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali byłego już pracownika jednego z banków. 36-letni mężczyzna zawierał fikcyjne umowy pożyczek, posługując się przy tym podrobionymi dokumentami. Podejrzany do swojego niecnego procederu wybrał dane niepełnosprawnego klienta banku

 

Sprawą zajmowali się funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że 36-letni mężczyzna zatrudniony w jednym z lubińskich banków bezprawnie wykorzystywał dane klienta placówki – niepełnosprawnego mieszkańca powiatu lubińskiego.

Podejrzany zawierał fikcyjne umowy pożyczek, posługując się przy tym podrobionymi dokumentami. Mężczyzna działał w ten sposób co najmniej przez kilka miesięcy, doprowadzając do niekorzystnego rozporządzenia mieniem instytucję finansową, w której pracował i jej klienta na kwotę blisko 155 tysięcy złotych.

 

W trakcie wykonywania czynności funkcjonariusze ustalili również, że 36-latek usiłował doprowadzić do niekorzystnego rozporządzenia mieniem ten sam bank na kwotę blisko 171 tysięcy złotych.

 

Z ustaleń śledczych wynika, że zatrzymany mężczyzna nie działał sam. 

 

Podejrzany 36-latek usłyszał już zarzuty. Za czyny, których się dopuścił grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

 

 

 

MK

Policja

foto: Pixabay

 

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY