MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  sobota 26 września 2020r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

girl 1768766 340Mamy teraz dobry moment na szybkie, ugodowe rozwiązanie problemu dotyczącego kredytów „frankowych” – powiedziała Aleksandra Wiktorow, Rzecznik Finansowy w swoim wystąpieniu wprowadzającym w trakcie konferencji poświęconej nadużyciom na rynku finansowym

 

 

 

 foto: Pixabay

Zdaniem Aleksandry Wiktorow w ostatnich latach banki raczej koncentrowały się na utrzymaniu status quo niż zaproponowaniu rozwiązań problemów wynikających z konstrukcji umów. Spodziewany już 3 października wyrok TSUE powinien zmienić ich podejście. W innym przypadku w najbliższych latach można spodziewać się lawiny pozwów ze strony „frankowiczów” i sporów które będą trwały wiele lat. Oczywiście Rzecznik Finansowy wciąż będzie ich wspierał tzw. istotnymi poglądami.

 

Alternatywą, atrakcyjną dla części „frankowiczów”, mogą być ugody.

 

- Muszą to być ugody racjonalne, czyli takie w których banki ze swoich zysków zaspakajają roszczenia klientów, wynikające ze stosowania nieuczciwych postanowień umownych. Apeluję do bankowców, żeby podeszli do sprawy poważnie, wypracowali i przedstawili odpowiednie propozycje – uważa Wiktorow.

 

 

 

LS

Rzecznik Finansowy 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY