MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  sobota 9 grudnia 2023r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

aprokZatrzymano 8 osób, w tym radcę prawnego z Torunia, w śledztwie dotyczącym karuzeli podatkowej. Czynności przeprowadzono na terenie województwa pomorskiego oraz kujawsko-pomorskiego

 

Prokurator Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie przedstawił zatrzymanym zarzuty dotyczące m.in udziału w zorganizowanej grupie przestępczej kwalifikowane z art. 258 § 1 kk, wyłudzenia podatku VAT kwalifikowane jako przestępstwa karnoskarbowe, wystawiania i przyjmowania nierzetelnych faktur VAT oraz „prania pieniędzy” kwalifikowane z art. 299 § 1 i 5 kk.

Czyny zarzucone podejrzanym zagrożone są karą nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

 

Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec 2 podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Jednym z aresztowanych jest radca prawny.

 

Wobec pozostałych podejrzanych prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego w kwotach od 10 tysięcy złotych do 100 tysięcy złotych, dozoru Policji połączonego z zakazem kontaktowania się ze współpodejrzanym i w sprawie oraz zakazu opuszczania kraju.

 

Na obecnym etapie śledztwa ustalono, iż kwota uszczupleń podatkowych wynosi ponad 55 milionów złotych.

 

Śledztwo ma wielowątkowy i rozwojowy charakter, prokuratorzy nie wykluczają dalszych zatrzymań.

 

 

 

MS

Prokuratura Krajowa

Zdjęcie: Prokuratura Krajowa

 

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY