MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  poniedziałek 19 sierpnia 2019r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

revolver 2933620 340Prokuratura Rejonowa w Wolsztynie nadzoruje śledztwo w sprawie usiłowania rozboju z użyciem broni palnej kwoty 2 milionów złotych od przedsiębiorców z Wolsztyna. Do zdarzenia doszło 28 czerwca tego roku w Wolsztynie

 

Do jednej z miejscowych firm przyszło czterech nieznanych mężczyzn. Od właścicieli domagali się 2 milionów złotych. Sprawcy grozili użyciem broni palnej, szarpali pokrzywdzonych, a jedną z osób dotkliwie pobili. Podejrzani, wychodząc z pomieszczeń firmy, zabrali kilka tysięcy złotych w gotówce. Gdy się zorientowali, że pieniędzy jest mało, po prostu je wyrzucili. Nadto grozili oni pokrzywdzonym, że w przypadku powiadomienia Policji lub prokuratury dokonają zemsty na ich najbliższych.

 

Śledczy ustalili tożsamość mężczyzn, którzy dopuścili się przestępstwa na szkodę przedsiębiorców z Wolsztyna.

 

Podejrzani zostali aresztowani

Na polecenie prokuratora policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu 9 października w Gdańsku, Olsztynie i Suwałkach zatrzymali czterech mężczyzn pochodzących z województwa warmińsko-mazurskiego. Jeden aktualnie zamieszkiwał w Gdańsku, a inny w Suwałkach. Niektórzy z nich byli wcześniej karani. W przeszłości dopuścili się oni różnych przestępstw kryminalnych, za które zostali skazani i odbywali kary pozbawienia wolności.

 

Ze względu na informacje, że sprawcy mogą posiadań broń, w działaniach brały udział jednostki antyterrorystyczne Policji.

 

Materiał dowodowy zebrany w toku śledztwa dał podstawę do przedstawienia zatrzymanym mężczyznom zarzuty usiłowania rozboju z użyciem broni palnej oraz użycia gróźb bezprawnych w celu wywarcia wpływu na świadków. Za tego rodzaju przestępstwa podejrzanym grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

 

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Wolsztynie Sąd zastosował wobec wszystkich podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

 

 

 

LS

Prokuratura Krajowa

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY