MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  sobota 24 sierpnia 2019r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

technology 3389904 340Delegatura CBA w Krakowie, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Krakowie, prowadzi śledztwo w sprawie wyłudzenia w latach 2013-15 przez krakowską spółkę akcyjną blisko 4 mln zł z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Spółka posłużyła się przy tym poświadczającą nieprawdę i nierzetelną dokumentacją

 

Agenci CBA zatrzymali w Warszawie właściciela centrum szkoleniowego, który miał m.in. świadczyć drogie i zarazem fikcyjne usługi szkoleniowe dla krakowskiej spółki, która była narzędziem do wyłudzenia dotacji. Funkcjonariusze biura przeszukali mieszkanie i biuro podejrzanego. Zatrzymany usłyszy zarzuty w krakowskiej prokuraturze.

 

Na początku sierpnia br.  CBA zatrzymało 4 osoby podejrzane w tym śledztwie: osobę faktycznie zajmującą się kierowaniem spółką i kontrolującą działania pozostałych współsprawców, byłego prezesa spółki i dwóch byłych dyrektorów zarządzających.

 

Projekt, na który wyłudzono pieniądze, miał dotyczyć „innowacyjnej” multimedialnej platformy 3D. Wysokie koszty realizacji projektu uzasadniano koniecznością wielu drogich prac badawczo-rozwojowych, zakupem oprogramowania: silnika platformy, czy oprogramowaniem serwerowni, serwera streamingowego i obliczeniowego, środowiska wirtualizacji, a także usług doradczych i szkoleniowych.

 

Jak ustalono, w rzeczywistości postępowania zakupowe miały charakter pozorny, zakupy nie miały znaczenia dla realizacji projektu, ceny były rażąco zawyżone lub też zakup miał charakter całkowicie fikcyjny. Zakupów dokonywano także od kontrahentów powiązanych ze spółką-beneficjentem. Zatrzymani usłyszeli zarzuty dotyczące m.in. wyłudzenia dotacji i oszustwa w stosunku do mienia znacznej wartości.

 

Mężczyzna kierujący procederem decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

 

 

 

LS

CBA

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY