MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  sobota 6 marca 2021r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

ski slope 3223709 1280Wiślańska Organizacja Turystyczna (WOT) jest organizacją powstałą w 2007r., zrzeszającą 60 podmiotów z branży turystyczno-hotelarskiej. Karolinę Wantulok, prezes WOT, zapytaliśmy o Góralskie Veto i deklarację Gowina

 

- Czy WOT poprze czynnie akcję Góralskie Veto?

- Rozumiemy wszystkich przedsiębiorców, którzy znaleźli się w bardzo ciężkiej sytuacji, często na skraju bankructwa, często osamotnieni w walce o byt swoich rodzin, przyjaciół lub pracowników, których zatrudniają. Wielu z nich walczy o firmy budowane przez całe pokolenia.

Wspieramy wszelkie działania, które umożliwią branży turystycznej i okołoturystycznej otwarcie się w bezpieczny dla wszystkich sposób, zgodnie z protokołami sanitarnymi.

Nie podpisujemy się pod wszystkimi postulatami - nie chcemy się wdawać w dyskusje polityczne i medyczne.

Chcemy pracować.

 

- Jak odbiera Pani, i członkowie WOT, deklarację Jarosława Gowina, że hotele i restauracje zostaną otwarte jako ostatnie?

- Takie decyzje są dla nas niezrozumiałe i krzywdzące.

W czasie kiedy przez chwilę - zwłaszcza w okresie letnim - te branże zostały odmrożone, bardzo mocno przygotowaliśmy się do wymaganych przez Rząd reżimów i protokołów sanitarnych. Odpowiedzialnie je przestrzegaliśmy i na Śląsku Cieszyńskim, jak i w samej Wiśle nie doszło do masowych zarażeń. A proszę pamiętać, że jednak ruch turystyczny na naszym terenie był w tym czasie wzmożony.

Przede wszystkim zależy nam na otwarciu stoków narciarskich. Data 1 lutego to ostatni moment aby wyciągi i cała rzesza ludzi skupionych wokół nich zaczęła pracować. Zima nie zaczeka. Zima po prostu się skończy - wyciągi nie mają czasu na dalsze dyskusje i trzymanie tej branży w niepewności.

Dziś prowadzimy akcję dotarcia do rządzących, posłów, senatorów i innych osób, które są decyzyjne lub mają wpływ na podejmowane decyzje.

Lobbujemy gdzie się da - przed wszystkim, na rzecz Wisły, która w 85% żyje z turystyki (pośrednio lub bezpośrednio). Ale także na rzecz branży turystycznej w całej Polsce.

Pozdrawiam serdecznie z Wisły

 

 

 

JS

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY