MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  sobota 8 sierpnia 2020r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

normalityNa naszych oczach rozgrywa się plan wprowadzenia nowej rzeczywistości. Mówi o niej większość rządów świata oraz media związane z globalistami. Premier Morawiecki potwierdził przedwczoraj w Sejmie, że jesteśmy na etapie wchodzenia w nowy porządek świata

 

Według wielu, elementem mającym wprowadzić ów nowy porządek jest obecna pseudopandemia, skutkiem której są wdrażane znaczne obostrzenia ograniczające nasze prawa.

 

Od dzisiaj (06.06), po wielotygodniowej przerwie, można ponownie korzystać z basenów. Odgórnie jednak ustanowiono tak błazeńskie obostrzenia, że obecność w tych miejscach może zamienić się w udrękę, a nie odpoczynek.

 

Oto kilka z nich:

- Obowiązkowe noszenie osłon ust i nosa przez użytkowników z wyłączeniem kąpieli i pływania w basenie – osłona ust i nosa powinna być zdjęta i pozostawiona wraz z ubraniem w przebieralni, z której należy bezpośrednio udać się pod natrysk i poprzez brodzik przejść do basenu. Ubierając się po kąpieli należy ponownie założyć osłonę ust i nosa w pomieszczeniu przebieralni.

Jaki jest sens tego przepisu? Bo w praktyce wygląda to tak: przychodzimy do obiektu basenowego bez maseczki, zakładamy ją przy wejściu, kupujemy bilet, udajemy się do przebierali i maseczkę ściągamy. Przy wychodzeniu z basenu ponowie na chwilę ją zakładamy, by ściągnąć po opuszczeniu obiektu. Trudno sobie wyobrazić coś bardziej irracjonalnego.

 

- Usunięcie krzeseł i ławek w poczekalniach - nie zezwalanie i nie zachęcanie do odpoczynku i oczekiwania lub przedłużania pobytu w pomieszczeniach obiektu.

A co z osobami nie w pełni sprawnymi i starszymi, które np. dla przebrania butów muszą usiąść?

 

- Ograniczenie pobytu w obiekcie do czasu kąpieli w basenie i przebrania się.

Czyli przyjść, wykąpać się i jak najszybciej spadać?

 

- Zachowanie niezbędnego dystansu 2-metrowej odległości pomiędzy osobami stojącymi w kolejce oraz w otoczeniu pływalni, tj.: szatni, przebieralni, toalet, natrysków, brodzika.

Czyli, przez cały czas trzeba uważać, by się do kogoś nie zbliżyć.

Podobnie ma być w samym basenie. Zaleca się bowiem równomierne rozmieszczenie osób kąpiących się lub pływających w niecce basenowej. W regulaminie mszczonowskich term pojawił się taki zapis: „Zwracaj uwagę, aby rozmieszczenie osób kąpiących się lub pływających w niecce basenowej było równomierne”.

 

Z kolei w regulaminie pleszewskiego basenu znalazły się takie nowe punkty:

- zabrania się celowego rozpryskiwania wody;

- rzeczy pozostawione przez klientów na basenie czy w szatniach nie są przechowywane w depozycie i są w tym samym dniu usuwane z basenu;

- osoby nie stosujące się do niniejszego regulaminu, poleceń pracowników obsługi oraz lekceważące zagrożenie będą usuwane z PW Planty. W przypadku braku reakcji na polecenie opuszczenia obiektu jego obsługa wzywa policję;

- w przypadku małych niecek i jacuzzi, gdy nie ma możliwości zachowania dystansu społecznego zaleca się - korzystanie z nich pojedynczo lub w kilka osób wspólnie zamieszkujących.

Ciekawe, jak obsługa basenu ustali, kto wspólnie zamieszkuje?

 

itd., itd.

 

Trwa radosna twórczość wszelakich wytycznych. Nie wiadomo tylko, co jest śmieszniejsze: ich tworzenie czy podporządkowywanie się im.

 

 

 

JW

foto: Pixabay

 

 

Przeczytaj także:

- INTERWENCJA. Co z basenami krytymi i otwartymi? Rząd milczy na ten temat

- Pytania o „nową normalność” oraz baseny - bez odpowiedzi rządzących

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY