MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  niedziela 26 września 2021r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

question palący znak zapytaniaKasa Rolniczego Ubezpieczenia Rolników wraz z aktualną informacją o wysokości składek przesyła ulotkę zachęcającą do szczepień przeciw COVID-19. Ulotka ma dwóch autorów: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa (KOWR)

 

Autorzy ulotki zapewniają, iż: szczepionka jest bezpieczna, chroni przed COVID-19, a szczepiąc się uratujemy życie innym. Jest także najbardziej skuteczną metodą, która chroni przed zakażeniem.

 

Pytania do p.o. dyrektora generalnego KOWR – Małgorzaty Gośniowskiej-Koli:

- Na podstawie jakich badań naukowych są sformułowane zapewnienia zawarte w ww. ulotce, a przytoczone powyżej? Proszę je wskazać.

 

- Proszę podać badania naukowe, które dowodzą, że szczepionka przeciw COVID-19 jest skuteczniejsza od naturalnej odporności.

 

- Czy KOWR powinien angażować się w bezkrytyczne propagowanie szczepień przeciw COVID-19 w sytuacji:

1. poważnych wątpliwości części lekarzy i naukowców o ich skuteczności i bezpieczeństwie (poniżej linki do listów otwartych);

2. przejmowaniu przez KOWR gospodarstw rolnych za długi. Chodzi o postępowania w zakresie przejęcia długu. Zadłużeni rolnicy mogą podpisać stosowną umowę z KOWR nt. przejęcia długu w zamian za zrzeczenie się gospodarstwa rolnego.

Co istotne, w przypadku nieruchomości rolnych, których wartość przekracza kwotę długu przejmowanego przez KOWR podmiotowi prowadzącemu gospodarstwo rolne nie przysługują roszczenia z tego tytułu.

Może więc hipotetycznie zaistnieć następująca sytuacja: zdrowi rolnicy dają się namówić na szczepienie, co jednak, zgodnie z ostrzeżeniami niektórych lekarzy, kończy się dla nich trwałym kalectwem. Popadają w długi, np. mają do spłaty 500.000 zł. Nie mając innego wyjścia, przekazują KOWR swoje gospodarstwo o wartości około 1 lub 2 mln zł, nie otrzymując w zamian różnicy.

 

 

 

Ważne

 Odszkodowania od lekarzy lub Skarbu Państwa za ciężkie powikłania poszczepienne wskutek szczepienia przeciw COVID-19

JW

foto: Pixabay

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY