MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  poniedziałek 6 lipca 2020r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

twoje daneZnani się już zwycięzcy dwóch konkursów upowszechniających wiedzę na temat prawa do prywatności i ochrony danych osobowych, które Urząd Ochrony Danych Osobowych ogłosił w ramach X jubileuszowej edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Twoje dane ─ Twoja sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych. Inicjatywa edukacyjna skierowana do uczniów i nauczycieli”

 

Konkurs dla szkół i placówek oświatowych miał promować najciekawsze inicjatywy edukacyjne zrealizowane na podstawie autorskich scenariuszy zajęć opracowanych przez nauczycieli.

Zdobywcą I miejsca i statuetki „Złotego Pióra” programu jest Szkoła Podstawowa im. Króla Jana III Sobieskiego z Puszczy Mariańskiej za scenariusz zajęć edukacyjnych pt. „Misio uczy, Misio bawi, Misio dane Ci przedstawi”.

 

Nagrodzona inicjatywa to scenariusz lekcji dla uczniów szkoły podstawowej. Uczniowie, poznając historię tytułowego misia, zdobywają wiedzę o ochronie danych i utrwalają ją poprzez zabawę moderowaną pytaniami przez nauczyciela. Drugą część inicjatywy stanowi przedstawienie, podczas którego najmłodsze dzieci zdobytą wiedzę o ochronie danych osobowych przekazują seniorom.

 

Jest to pierwsza inicjatywa, która podkreśla wymiar edukacji międzypokoleniowej i prezentuje, jak w ciekawy sposób można wykorzystać tematykę ochrony danych osobowych podczas wydarzeń szkolnych organizowanych z różnych okazji, jednocześnie uświadamiając dzieciom i seniorom znaczenie bezpieczeństwa danych i prywatności w życiu codziennym. Dla szkoły z Puszczy Mariańskiej takimi okazjami były Dzień Misia oraz Dzień Babci i Dziadka.

 

Kolejni laureaci w tej kategorii to:

II miejsce ─ Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Zamościu, Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy w Zamościu nagrodzeni za warsztaty edukacyjne pt. „Świadomy i bezpieczny w wirtualnym świecie”;

III miejsce ─ Szkoła Podstawowa nr 17 z Oddziałami Integracyjnymi im. 21 Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie nagrodzona za minipublikację pt. „Podróż przez Ochronę Danych Osobowych, czyli vademecum programu Twoje dane – Twoja sprawa”.

 

W tym roku szkolnym Komisja Konkursowa w składzie:

Urszula Góral, Dyrektor Departamentu Współpracy Międzynarodowej i Edukacji, Urząd Ochrony Danych Osobowych,

Marta Mikołajczyk i Katarzyna Lutek, Departament Współpracy Międzynarodowej i Edukacji, Urząd Ochrony Danych Osobowych,

dr Barbara Kołdon, Wydziału Pedagogiki, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie,

 

wybrała najlepsze prace spośród dziewięciu inicjatyw, które zgłoszono do konkursu.

 

Laureaci konkursu dla uczniów

Z kolei zadaniem uczniów w odrębnym konkursie adresowanym do nich w ramach programu „Twoje dane – Twoja sprawa” było przygotowanie spotu filmowego promującego tematykę ochrony danych osobowych wśród uczniów. Do konkursu zgłoszono 14 prac, a komisja konkursowa wyłoniła następujących laureatów:

I miejsce ─ Agata Pabich, Szkoła Podstawowa nr 11 im. Henryka Sienkiewicza w Piotrkowie Trybunalskim;

II miejsce ─ Lena Mosiołek, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi im. Orła Białego w Radomiu;

III miejsce ─ Dawid Kędzior oraz Michał Gorzelak, Szkoła Podstawowa w Wolicy.

 

W tym konkursie przyznano także dwa wyróżnienia, otrzymali je:

Wiktoria Awksientjuk oraz Weronika Karwowska, Szkoła Podstawowa nr 360 w Warszawie;

Agnieszka Presz oraz Przemysław Pijajko, Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Zamościu.

 

 

 

LS

UODO

foto: UODO

 

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY