MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  poniedziałek 26 lutego 2018r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

money 163502 340Prezes spółki i jego główna księgowa zostali zatrzymani przez policjantów z wydziału zwalczającego przestępczość gospodarczą katowickiej komendy wojewódzkiej. Osoby te są podejrzane o wyłudzenie ponad 1,2 mln zł z PFRON

 

Sprawa dotyczy wyłudzenia w latach 2011 - 2014 ponad 1,2 mln zł z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Łącznie 164 zarzuty usłyszeli 72-letni prezes jednej ze spółek oraz jego 39-letnia główna księgowa. Osoby te są podejrzane o fałszowanie w prowadzonej firmie dokumentacji, na podstawie której dopuściły się oszustwa i przywłaszczenia świadczeń pracowniczych na szkodę PFRON.

Zarzuca im się również ukrywanie środków pieniężnych, uniemożliwiając w ten sposób zaspokojenie wierzycieli i przeprowadzenie egzekucji komorniczych. Za popełnione przestępstwa grozi im teraz do 8 lat więzienia.

 

Prokurator zastosował wobec zatrzymanych środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji, zakazu opuszczania kraju i poręczenia majątkowego. Dodatkowo, na poczet przyszłych kar i grzywien, śledczy zabezpieczyli majątek prezesa firmy w postaci: udziałów w spółkach, nieruchomości i legalnie posiadanych 11 szt. broni wraz z blisko 1,5 tys. szt. amunicji.

Broń została zdeponowana w KWP w Katowicach. Wartość zabezpieczenia szacowana jest na kwotę prawie pół miliona złotych.

 

 

 

LS

Policja

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY