MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  poniedziałek 19 lutego 2018r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

giodo ilust lip 2017Geolokalizacja polega na ustaleniu informacji o położeniu geograficznym, w którym znajduje się dane urządzenie. Wykorzystuje się w tym celu różne infrastruktury techniczne i informacje zawarte w bazach danych różnych podmiotów prywatnych i publicznych

 

Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych przedstawił na forum sejmowej Komisji Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii informacje w zakresie przetwarzania i udostępniania danych geolokalizacyjnych. W przedstawionej informacji zwrócono uwagę na coraz bardziej powszechne wykorzystywanie danych o lokalizacji w aplikacjach udostępnianych na urządzeniach przenośnych oraz zakres informacji jakie dane te w połączeniu z innymi informacjami odczytywanymi z dostępnych map przekazują.

 

Podkreślono, że użytkownicy urządzeń przenośnych często nie wiedzą lub nie zdają sobie sprawy z włączonej na ich urządzeniu usługi lokalizacyjnej, i rejestrowanych danych, z których można dowiedzieć się gdzie osoba będąca użytkownikiem urządzenia pracuje, gdzie mieszka, jakie miejsca odwiedza i jak długo tam przebywa.

 

Zwrócono także uwagę na działania jakie należy wykonywać w ramach obowiązku informacyjnego przez producentów urządzeń, twórców aplikacji przetwarzających dane lokalizacyjne i administratorów przetwarzanych danych geolokalizacyjnych, aby niewiedzę i nieświadomość użytkowników w powyższym zakresie ograniczać.

 

 

 

LS

GIODO

  

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY