MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  wtorek 20 lutego 2018r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

money 256315 340Prokurator Pomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Gdańsku skierował do Sądu Okręgowego w Elblągu akt oskarżenia przeciwko czterem osobom. Na ławie oskarżonych zasiądzie dwóch obywateli Ukrainy pochodzenia gruzińskiego: Tengiz G. i Vakhushti P. oraz dwóch obywateli Polski: Mariusz B. i Jacek M.

 

Prokurator oskarżył ich o:

podrobienie karty płatniczej, a następnie jej użycie na szkodę jednej z warszawskich spółek,

przygotowanie do podrobienia ośmiu innych kart płatniczych,przewożenie podrobionej karty płatniczej w celu puszczenia jej w obieg,

nielegalne posiadanie broni palnej - karabinka Mauser, kal. 7, 92 mm,

nielegalne posiadanie amfetaminy i tabletek zawierających pochodne amfetaminy.

 

Za zarzucane przestępstwo podrobienia karty płatniczej, a następnie jej użycie i doprowadzenie pokrzywdzonego do niekorzystnego rozporządzenia mieniem, grozi kara od 5 do 15 lat pozbawienia wolności, a wyjątkowo nawet 25 lat pozbawienia wolności. Nadto oskarżonym grozi kara grzywny oraz przepadek nielegalnie osiągniętych korzyści majątkowych.

 

Na czym polegały przestępstwa

Postępowanie przygotowawcze zostało wszczęte po zatrzymaniu 30 lipca 2016 roku w Karnitach (gmina Miłomłyn, województwo warmińsko-mazurskie) samochodu, którym z Polanicy Zdroju przyjechali oskarżeni Tengiz G., Vakhushti P. oraz Mariusz B. W wyniku przeszukania pojazdu zabezpieczono między innymi jedną podrobioną kartę płatniczą oraz osiem niezadrukowanych kart z paskiem magnetycznym, a także specjalistyczny sprzęt do tzw. „skimmingu", czytnik kart magnetycznych oraz laptop z wysokospecjalistycznym, unikatowym oprogramowaniem.

 

Tengiz G. 29 lipca 2016 roku w Polanicy Zdroju użył podrobionej karty płatniczej i doprowadził jedną z warszawskich spółek do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie 39 tysięcy 600 złotych. Oskarżony dopuścił się oszustwa na szkodę tej spółki przez wyłudzenie zapłaty za niezamówioną i niewykonaną usługę. W popełnieniu tego przestępstwa współuczestniczył oskarżony Jacek M., który utrzymywał się z zarządzania pensjonatem w Polanicy Zdroju.

 

W wyniku przeszukania pensjonatu i wykonania innych czynności procesowych potwierdzono fakt użycia podrobionej karty płatniczej. Ujawniono ponadto, iż Jacek M. nielegalnie posiadał broń palną - karabinek Mauser, kal. 7, 92 mm oraz amfetaminę i tabletki zawierające pochodne amfetaminy (tzw. ekstazy).

 

Śledztwo w tej sprawie prowadzili funkcjonariusze Delegatury Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Olsztynie, pod nadzorem prokuratora Pomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Gdańsku.

 

 

 

MS

Prokuratura Krajowa

 

 

 

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY