MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  poniedziałek 28 maja 2018r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

cbś prawnikSześciu mężczyzn, którzy uprowadzili adwokata w powiecie zgorzeleckim, zatrzymali policjanci CBŚP współdziałając z funkcjonariuszami z KPP Zgorzelec

 

Praca policjantów CBŚP rozpoczęła się od zawiadomienia pokrzywdzonego adwokata z powiatu zgorzeleckiego. Według relacji mężczyzny, gdy 18 maja br. pojechał na zaplanowane spotkanie, został skrępowany i wciągnięty do samochodu oraz wywieziony w ustronne miejsce pod Węglińcem i tam pobity przez kilku mężczyzn. Sprawcy próbowali wymusić od adwokata ujawnienie miejsca przechowywania 7 mln zł.

 

Policjantom CBŚP przy pomocy kolegów ze Zgorzelca ustalenie czterech pierwszych sprawców zajęło niespełna 24 godziny. Kolejni dwaj mężczyźni zostali zatrzymani kilka dni później. Do zatrzymań doszło w województwach dolnośląskim, śląskim i mazowieckim.

 

Policjanci ustalili, że mężczyźni ściśle współpracowali ze sobą dopuszczając się przestępstw zarówno w dolnośląskim, jak też w innych miejscowościach w kraju. Jeden z mężczyzn podawał się za funkcjonariusza CBŚP i pod tą legendą wykonywał rzekome czynności policyjne w stosunku do pokrzywdzonych.

 

Mężczyźni w wieku od 31 do 56 lat zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu, gdzie usłyszeli zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej, pozbawienia wolności, zmuszania do określonego zachowania i pobicia. Sprawę do dalszego prowadzenia przejął Dolnośląski Wydział Zamiejscowy Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu.

 

Sąd Rejonowy w Zgorzelcu zadecydował o tymczasowym aresztowaniu wszystkich mężczyzn.

 

 

 

MS

Policja

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY