MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  poniedziałek 28 maja 2018r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

bandit 2477803 340Prokuratura Okręgowa w Katowicach prowadzi śledztwo dotyczące przetrzymywania zakładników, w celu zmuszenia ich do określonego zachowania. W sprawie tej zarzuty usłyszało 3 mężczyzn: dwóch z Zabrza i jeden z województwa dolnośląskiego

 

Zatrzymany kilka dni temu 22-latek usłyszał łącznie 37 zarzutów. Dotyczą one przetrzymywania zakładników, zmuszania ich do określonego zachowania, licznych oszustw, kradzieży z włamaniem, przywłaszczania i kradzieży dokumentów, rozboju, gróźb karalnych, a także oszustw przy zawieraniu umów na usługi telekomunikacyjne.

 

Na wniosek prokuratora decyzją Sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Pozostali dwaj podejrzani w tej sprawie usłyszeli odpowiednio 3 i 4 zarzuty popełnienia podobnych przestępstw. Wobec jednego z nich prokurator zastosował wolnościowe środki zapobiegawcze, a kolejny jest pozbawiony wolności do innej sprawy.

 

Jak działali sprawcy

W toku śledztwa ustalono, że do nielegalnego procederu dochodziło od sierpnia do października 2016 roku na terenie województwa śląskiego i województwa dolnośląskiego.

Ustalono w sprawie 4 pokrzywdzonych mężczyzn, który byli wzięci przez sprawców jako zakładnicy. Pokrzywdzeni to osoby w wieku 50 – 60 lat, przypadkowo spotkane przez podejrzanych na terenie głównie Lędzin. Podstępem sprawcy zmuszali ich do wejścia do samochodu, którym się poruszali. Następnie pokrzywdzeni byli przetrzymywani od 1 do 4 dni i wywożeni do województwa dolnośląskiego. Tam zmuszani byli do zawierania umów kredytowych, podpisywania umów na usługi telekomunikacyjne oraz umów na zakup sprzętu RTV. Umowy te nie były spłacane, a sprzęt pochodzący z tych umów był przekazywany podejrzanym.

 

 

 

MS

Prokuratura Krajowa

 

 

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY