MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  poniedziałek 16 lipca 2018r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

problem 2731500 340Prokuratura Okręgowa w Katowicach podjęła działania pozakarne, na rzecz starszego i schorowanego małżeństwo z Sosnowca, którzy nieświadomie podpisało weksel na kwotę 240.000 złotych, nie mając zamiaru zaciągnięcia jakiegokolwiek zobowiązania

 

Wprowadzeni w błąd podpisali weksel na kwotę 240 000 zł

W 2016 roku w Sosnowcu, wobec starszego i schorowanego małżeństwa prowadzona była licytacja mieszkania na rzecz Spółdzielni Mieszkaniowej w Sosnowcu z powodu zadłużenia czynszowego w kwocie 15.000 złotych. Już po licytacji, nieznany mężczyzna zaoferował pokrzywdzonym rzekomą pomoc w odzyskaniu mieszkania lub ewentualnie pomoc w odzyskaniu części należności z licytacji.

Mężczyzna przekazał znajdującemu się w bardzo trudnej sytuacji materialnej i osobistej małżeństwu, że weksel jest fikcyjny, a jego podpisanie jest niezbędne do podjęcia działań na ich rzecz. Wprowadzeni w błąd małżonkowie podpisali weksel na kwotę 240.000 złotych.

 

W listopadzie 2016 roku Sąd Okręgowy w Katowicach, na skutek złożonego przez mężczyznę pozwu wydał nakaz, na podstawie którego małżeństwo miało zapłacić mężczyźnie kwotę 240.000 złotych oraz odsetki od tej kwoty. Pozwani najpierw złożyli odwołanie od tego nakazu, ale potem wycofali je działając ponownie pod namową mężczyzny, na rzecz którego podpisali weksel.

 

Prokuratura Okręgowa w Katowicach zgłosiła udział do tego postępowania sądowego i wniosła o uchylenie wydanego nakazu i oddalenie powództwa. Sąd Okręgowy w Katowicach uwzględnił stanowisko prokuratora, uchylił nakaz zapłaty i oddalił powództwo. Wydany wyrok nie jest prawomocny.

 

Śledztwo w sprawie oszustwa

Niezależnie od podjętych działaniach pozakarnych, prokurator prowadzi śledztwo w sprawie usiłowania dokonania oszustwa na kwotę 240.000 złotych na szkodę małżeństwa z Sosnowca. Postępowanie to w chwili obecnej prowadzone jest w sprawie. Ustalono, że w podobny sposób mogło zostać oszukanych co najmniej 17 osób.

 

 

 

LS

Prokuratura Krajowa

 

 

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY