MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  niedziela 22 lipca 2018r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

money 2991843 34014 grudnia Prokuratura Okręgowa w Olsztynie oskarżyła Dariusza P. o oszustwa i pranie brudnych pieniędzy. Akt oskarżenia został skierowany do Sądu Okręgowego w Olsztynie

 

Prokurator ogłosił 56-letniemu Dariuszowi P. zarzuty zawarcia 943 umów kredytowych na zakup różnego rodzaju artykułów przemysłowych na łączną kwotę 5 milionów 376 tysięcy 113 złotych. Umowy te były zawierane na podstawie nieprawdziwych oświadczeń lub podrobionych dokumentów.

 

Dochodziło do tego od lutego 2012 roku do końca 2014 roku na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Na skutek przestępczych działań oskarżonego instytucje finansowe udzielające kredytów i pożyczek poniosły realną szkodę w wysokości 3 milionów 692 tysięcy 381 złotych.

 

Dariuszowi P. prokurator zarzucił również popełnienie przestępstwa prania brudnych pieniędzy w kwocie 5 milionów 376 tysięcy 113 złotych. Polegało ono na przyjmowaniu przez oskarżonego na swoje rachunki bankowe za pośrednictwem innych współdziałających osób pieniędzy pochodzących z przestępstwa.

 

Dariusz P. przyznał się do popełnienia zarzucanych mu przestępstw i złożył obszerne wyjaśnienia.

 

Oskarżonemu za przestępstwa te, przy uwzględnieniu, iż uczynił sobie z oszustwa stałe źródło dochodów, grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

 

Akt oskarżenia objął współsprawcę i pomocników

Zarzut współdziałania przy zawarciu 36 fikcyjnych umów i oszustwie na kwotę 150 tysięcy 200 złotych oraz prania brudnych pieniędzy usłyszał Tomasz K. Nie przyznał się on do dokonania zarzuconych mu przestępstw.

Ponadto prokurator oskarżył trzech mężczyzn: Zbigniewa S., Przemysława A. i Pawła G. prowadzących różnego rodzaju działalność gospodarczą. Odpowiedzą oni za pomocnictwo Dariuszowi P. w popełnianiu przestępstw oszustwa i prania brudnych pieniędzy.

 

 

 

MS

Prokuratura Krajowa

 

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY