MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  piątek  23 sierpnia 2019r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

wrocaw 1663406 340Śląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach nadzoruje, prowadzone przez Centralne Biuro Antykorupcyjne, śledztwo dotyczące powoływania się na wpływy w zamian za korzyść majątkową w wysokości 100 tysięcy złotych. Zatrzymano cztery osoby, które usłyszały zarzuty z art. 230 par. 1 kodeksu karnego. Wśród zatrzymanych jest adwokat Rafał B.

 

Powoływali się na wpływy 

Zatrzymani powoływali się na wpływy w Urzędzie Miasta we Wrocławiu. W zamian za korzyść majątkową w wysokości 100 tysięcy złotych podjęli się pośrednictwa w załatwieniu sprawy polegającej na zmianie Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego dla nieruchomości położnej we Wrocławiu. Prokuratorzy ustalili, że korzyść ta została przyjęta. Przeprowadzono przeszukania pomieszczeń w celu ujawniania przedmiotów mogących mieć związek z przestępstwem.

 

Na polecanie prokuratora zatrzymano cztery osoby, w tym Bogdana F. Roberta T. oraz Elżbietę G. – K. Czwarta z zatrzymanych osób to adwokat Rafał B. Zatrzymanym przedstawiono zarzuty powoływania się na wpływy w celu osiągnięcia korzyści majątkowej kwalifikowane z art. 230 par. 1 kodeksu karnego.

Czyn z art. 230 par. 1 kk zagrożony jest karą do 8 lat pozbawiania wolności.

 

 

 

LS

Prokuratura Krajowa

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY