MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  środa 24 kwietnia 2019r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

sheep 2805053 340Prokuratura Okręgowa w Krakowie prowadzi postępowanie dotyczące powoływania się na wpływy w krakowskich sądach i załatwiania określonych spraw w zamian za korzyści majątkowe. 13 czerwca  na polecenie prokuratora funkcjonariusze CBA zatrzymali podejrzanego adwokata Mariusza N. Przeszukano także jego mieszkanie będące jednocześnie miejscem pracy

 

Po doprowadzeniu zatrzymanego do Prokuratury Okręgowej w Krakowie prokurator ogłosił mu zarzuty popełnienia dwóch przestępstw o charakterze korupcyjnym.

 

Adwokatowi Mariuszowi N. zarzucono, że powołując się na wpływy w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie i w Sądzie Okręgowym w Krakowie oraz innych krakowskich sądach, zapewniając o istnieniu tych wpływów określoną osobę, podjął się pośrednictwa w załatwieniu sprawy, w zamian za przyjętą od ustalonej osoby korzyść majątkową. Miało to miejsce w 2016 roku. Chodzi o przestępstwo z art. 230 par. 1 kodeksu karnego.

 

Prokurator zarzucił także adwokatowi Mariuszowi N., że chcąc, aby prezes zarządu określonej spółki akcyjnej udzielił za jego pośrednictwem bliżej nieustalonym sędziom z Sądu Rejonowego dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, Sądu Okręgowego w Krakowie oraz innych krakowskich sądów, korzyści majątkowej płatnej jemu w gotówce, wielokrotnie i w sposób ciągły nakłaniał go do tego. W zamian za tą korzyść podejrzany miał doprowadzić do wydania przez sądy określonych decyzji. Miało to miejsce w okresie od 2012 do 2016 roku w Warszawie i Krakowie. Chodzi o przestępstwo z art. 18 par. 2 kodeksu karnego w związku z art. 229 par. 1 kodeksu karnego w związku z art. 12 kodeksu karnego.

 

Podejrzany adwokat został zawieszony w wykonywaniu zawodu

W złożonych wyjaśnieniach podejrzany w całości przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów, wyraził żal i skruchę z powodu popełnienia zarzucanych mu przestępstw i opisał okoliczności, w jakich doszło do ich popełnienia.

 

Prokurator zastosował wobec podejrzanego Mariusza N. środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego w kwocie 50 tysięcy złotych, zakazu opuszczania kraju połączonego z zatrzymaniem paszportu, dozoru Policji połączonego z zakazem kontaktowania się z określona osobą, a także zawieszenia w wykonywaniu zawodu adwokata.

 

Za czyny zarzucane podejrzanemu grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

 

 

 

LS

Prokuratura Krajowa

 

 

 

 

 

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY