MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  poniedziałek 21 stycznia 2019r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

handcuffs 2070577 340Prokuratura Regionalna w Gdańsku zakończyła jeden z wątków śledztwa dotyczącego nieprawidłowości w działalności SKOK Kujawiak w okresie od 2008 do 2014 roku. Do Sądu Rejonowego we Włocławku został skierowany akt oskarżenia przeciwko byłemu prezesowi SKOK Kujawiak oraz adwokatowi, który w przeszłości prowadził obsługę prawną tego podmiotu

 

Były prezes SKOK Kujawiak został oskarżony o czterokrotne przyjęcie korzyści majątkowych w łącznej wysokości ponad 1 miliona złotych i wyrządzenie szkody w majątku SKOK Kujawiak w łącznej wysokości 2 milionów złotych. Prokurator zarzucił mu także popełnienie przestępstwa bezprawnego wpływania na świadka.

 

Za zarzucane przestępstwa oskarżonemu grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratora od ponad roku stosowany jest wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

 

Zakaz wykonywania zawodu adwokata

Adwokata, który w przeszłości prowadził obsługę prawną SKOK Kujawiak, prokurator oskarżył o udział w przyjęciu korzyści majątkowej w wysokości 80 tysięcy złotych. Przed Sądem odpowie on za pomocnictwo do przestępstwa łapownictwa. Kodeks karny przewiduje za nie karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Wobec oskarżonego adwokata przez okres 3 miesięcy stosowany był środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, który został zamieniony na zakaz wykonywania zawodu.

 

 

 

LS

Prokuratura Krajowa

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY