MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  sobota 23 marca 2019r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

fear 299679 340Prokuratura Rejonowa w Zgierzu oskarżyła 21 - letnią mieszkankę Głowna, która bezprawnie wykorzystała dane 189 osób w głosowaniach elektronicznych w sprawie budżetu obywatelskiego Głowna na realizację projektu o nazwie Parki Fitness z Wieżą Kalisteniczną

 

Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa złożył burmistrz Głowna w oparciu o informacje, z których wynikało, że niektórzy mieszkańcy chcący oddać głos w sprawie budżetu obywatelskiego napotkali na komunikat o braku możliwości ponownego głosowania przez tę samą osobę.

Wszystko wskazywało na to, że dane tych osób bez ich wiedzy wykorzystał ktoś inny. Zostało wszczęte postępowanie i prokurator wystąpił o dane umożliwiające identyfikacje komputerów wykorzystanych do głosowania.

 

Oskarżona sam zgłosiła się do organów ścigania

Po nagłośnieniu sprawy przez lokalne media, zgłosiła się 21 – letnia mieszkanka Głowna – studentka, która przyznała, że to ona wykorzystała dane aż tylu osób, ponieważ bardzo zależało jej na budowie parku fitness. Przesłuchana, po ogłoszeniu zarzutów, przyznała się do ich popełnienia. Z jej wyjaśnień wynika, że oddawała głosy za inne osoby 4 i 5 listopada 2017 r., korzystając w miejscu zamieszkania z komputera stacjonarnego.

 

Zarzucone kobiecie przestępstwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3.

 

Sprawę rozpozna Sąd Rejonowy w Zgierzu.

 

 

 

MS

Prokuratura Krajowa

 

 

 

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY