MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  czwartek 18 lipca 2019r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

handcuffs 2102488 340 copyNa polecenie Prokuratury Regionalnej w Warszawie funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali kolejną osobę w śledztwie dotyczącym działalności spółki GetBack S.A., które prowadzone jest w Prokuraturze Regionalnej w Warszawie przez zespół prokuratorów powołany przez Prokuratora Krajowego Bogdana Święczkowskiego

 

Zatrzymany powoływał się na wpływy w służbach specjalnych

Zatrzymanym jest mężczyzna, który – jak ustalili prokuratorzy – działał w celu osiągnięcia korzyści majątkowej między innymi wspólnie i w porozumieniu z byłym prezesem zarządu GetBack S.A. oraz byłym członkiem zarządu spółki pełniącym zarazem funkcję dyrektora zarządzającego GetBack S.A.

 

10 lipca w Prokuraturze Regionalnej w Warszawie zatrzymanemu mężczyźnie ogłoszono zarzuty. Podejrzany jest on o popełnienie przestępstwa płatnej protekcji. Polegało ono na powoływaniu się na wpływy w polskich służbach specjalnych i podjęcie działań, które miały spowodować przeprowadzenie przeszukania, jak też innych czynności w siedzibie większościowego akcjonariusza spółki GetBack S.A. Celem działania podejrzanego było także doprowadzenie do rozpowszechnienia przez media informacji kompromitujących większościowego akcjonariusza spółki GetBack S.A., w zamian za korzyść majątkową w wysokości nie mniejszej niż 3 miliony złotych w gotówce.

Dla wypłaty tej kwoty przez władze spółki GetBack S.A. zawarto pozorną umowę „o świadczeniu usług” z kobietą, na mocy której spółka zobowiązała się zapłacić kwotę ponad 4 miliony 300 tysięcy złotych. Podejrzanemu zarzuca się również sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa wyrządzenia spółce GetBack S.A. znacznej szkody majątkowej w wysokości ponad 1 miliona złotych.

 

Podejrzanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności

Ogłoszone postanowienie o przedstawieniu zarzutu dotyczy przestępstwa, którego maksymalne zagrożenie karą pozbawienia wolności wynosi 10 lat.

Po wykonaniu czynności procesowych z udziałem podejrzanego i analizie złożonych przez niego wyjaśnień, prokuratorzy podejmą decyzję o zastosowaniu wobec niego środków zapobiegawczych, w tym ewentualne wystąpienie do Sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt.

 

 

 

LS

Prokuratura Krajowa

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY