MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  niedziela 9 sierpnia 2020r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

prison 553836 340 219 grudnia br., Sąd Okręgowy we Wrocławiu skazał Rafała Ł. na karę 9 lat pozbawienia wolności m.in. za oszustwa co do mienia znacznej wartości przy sprzedaży samochodów

 

Sąd podzielił zarzuty podniesione przez prokuratora w akcie oskarżenia i uznał oskarżonego Rafała Ł. za winnego wszystkich zarzucanych mu czynów wymierzając karę łączną w wymiarze 9 lat pozbawienia wolności. Ponadto Sąd orzekł obowiązek naprawienia szkody oraz zakaz prowadzenia działalności gospodarczej związanej z handlem samochodami na okres 10 lat.

Na kary pozbawienia wolności skazane zostały również osoby współdziałające z Rafałem Ł., W innym postępowaniu jego konkubina Beata Sz. została prawomocnie skazana na karę łączną 3 lat pozbawienia wolności.

 

Oszustwa i pranie brudnych pieniędzy

Prokurator Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu oskarżył Rafała Ł. o oszustwa co do mienia znacznej wartości kwalifikowane z art. 286 par. 1 kodeksu karnego w zw. z art. 294 par. 1 kk. Prokurator ustalił, że oskarżony uczynił sobie z działalności stałe źródło dochodu.

Ponadto Rafał Ł. był oskarżony o pranie brudnych pieniędzy kwalifikowane z art. 299 par. 1 i 5 kk.

 

Szkoda w wysokości 4 milionów złotych

W toku śledztwa prokurator Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu ustalił, że Rafał Ł. w okresie od 2013 r. do 2015 r. głównie we Wrocławiu i w Jelczu-Laskowicach, a także w innych miejscowościach na terenie kraju, posługując się danymi różnych podmiotów gospodarczych dopuścił się szeregu oszustw.

Mechanizm popełniania przestępstw polegał na tym, że zainteresowanych zakupem samochodów wprowadzano w błąd co do rzeczywistego prowadzenia działalności gospodarczej tego rodzaju oraz co do zamiaru realizacji zobowiązań. W efekcie tej działalności doprowadzono ponad sto podmiotów do niekorzystnego rozporządzenia mieniem o łącznej wartości ok. 4 milionów złotych.

W działalność Rafała Ł. były zaangażowane osoby z jego rodziny, a także inne, które również objęto aktem oskarżenia.

 

 

 

LS

Prokuratura Krajowa

foto: Pixabay

 

 

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY