MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  środa 24 kwietnia 2019r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

paragraph 1005411 340Prokuratura Okręgowa w Białymstoku skierowała do Sądu Okręgowego w Białymstoku akt oskarżenia przeciwko Janowi P. – byłemu prezesowi zarządu PAF Operator Pocztowy Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku. Został on oskarżony o przywłaszczenie powierzonych spółce pieniędzy w kwocie nie mniejszej niż 535 tysięcy złotych

 

Pieniądze te były wpłacane przez klientów punktów kasowych opłacających swoje rachunki oraz klientów nadających paczki w punktach agencyjnych tej spółki. Pokrzywdzonych zostało 1455 osób fizycznych oraz podmiotów gospodarczych. Prokurator zarzucił mu popełnienie przestępstwa z art. 284 par. 2 kodeksu karnego w związku z art. 294 par. 1 kodeksu karnego w związku z art. 12 kodeksu karnego.

 

Prokurator zarzucił mu także doprowadzenie dwóch franczyzobiorców PAF Operator Pocztowy Sp. z o.o., prowadzących punkty kasowe w Falenicy i Raciborzu, do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w łącznej kwocie 56 tysięcy 767 złotych. Oskarżony wprowadził ich w błąd informując, że zamierza zwrócić pieniądze wydane przez nich na pokrycie strat klientów, czego nie uczynił. W związku z tym odpowie on za popełnienie przestępstwa z art. 286 par. 1 kodeksu karnego.

 

Zła kondycja finansowa spółki 

Były prezes zarządu PAF Operator Pocztowy Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku odpowie także za udaremnienie i uszczuplenie zaspokojenia wielu wierzycieli spółki. Dopuścił się on tego poprzez zbywanie zagrożonych zajęciem składników majątku PAF Operator Pocztowy o łącznej wartości nie mniejszej niż 511 tysięcy 130 złotych. W ten sposób działał on na szkodę wierzycieli spółki. Prokurator zarzucił mu popełnienie przestępstwa z art. 300 par. 2 kodeksu karnego w zbiegu z art. 18 par. 1 kodeksu karnego w związku z art. 300 par. 2 kodeksu karnego w związku z art. 12 kodeksu karnego.

 

Oskarżony Jan P. zaniechał także zgłoszenia do sądu wniosku o ogłoszenie upadłości spółki, mimo zaprzestania wykonywania przez nią swoich wymagalnych zobowiązań oraz jej niewypłacalności. Chodzi o przestępstwo z art. 586 kodeksu spółek handlowych.

 

Przestępstwa, popełnienie których zarzucono oskarżonemu, zagrożone są karą do 10 lat pozbawienia wolności.

 

 

 

LS

Prokuratura Krajowa

 

 

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY