MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  piątek  19 lipca 2019r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

euro 1144835 340Wydział Spraw Wewnętrznych Prokuratury Krajowej 24 lipca skierował do Sądu Rejonowego w Lubartowie akt oskarżenia przeciwko prokuratorowi Prokuratury Rejonowej w Lubartowie M. R.

 

Prokurator został oskarżony o popełnienie przestępstwa przyjęcia łapówki w zamian za wykonanie określonej czynności służbowej (art. 228 par. 4 kodeksu karnego). 31 grudnia 2015 roku  prokurator zażądał bowiem od określonej osoby korzyści majątkowej w wysokości 3 tysięcy złotych, w zamian za wykonanie czynności służbowej.

 

Konieczne było uchylenie immunitetu

Ogłoszenie zarzutów prokuratorowi Prokuratury Rejonowej w Lubartowie M. R., przesłuchanie go w charakterze podejrzanego, a następnie skierowanie przeciwko niemu aktu oskarżenia do Sądu, było możliwe po tym, jak Odwoławczy Sąd Dyscyplinarny przy Prokuratorze Generalnym 26 czerwca 2017 roku utrzymał w mocy uchwałę Sądu Dyscyplinarnego przy Prokuratorze Generalnym o zezwoleniu na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej prokuratora Prokuratury Rejonowej w Lubartowie M. R.

 

Wniosek o podjęcie uchwały o zezwoleniu na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej prokuratora został skierowany do Sądu Dyscyplinarnego przy Prokuratorze Generalnym przez Wydział Spraw Wewnętrznych Prokuratury Krajowej.

 

 

 

LS

Prokuratura Krajowa

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY