MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  poniedziałek 19 sierpnia 2019r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

prisoner 296515 340Prokuratura Okręgowa w Poznaniu prowadzi postępowanie w sprawie zorganizowanej grypy przestępczej dokonującej wyłudzenia podatku VAT. Zatrzymano 5 osób. Wobec osoby kierującej grupą zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania

 

Grupa przestępcza działała w okresie od marca 2015 do kwietnia 2016 roku. W tym czasie członkowie grupy wyłudzili podatek VAT w wysokości ponad 9 milionów złotych na szkodę Skarbu Państwa.

Prokuratorzy ustalili, że osoby te wystawiły w tym czasie prawie pół tysiąca faktur VAT tytułem nabycia kartonów lub skrzynek kartonowych o wartości 41 milionów złotych. Sprawcy dokumentowali fikcyjne transakcje sprzedaży towarów na rzecz ustalonych podmiotów, czym zawyżali wartość naliczonego podatki VAT.

 

Na polecanie prokuratora zatrzymano pięć osób. Cztery z nich usłyszały zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Jeden z zatrzymanych usłyszał zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą. Ponadto zatrzymani usłyszeli zarzuty wyłudzenia podatku VAT oraz oszustw w stosunku do mienia znacznej wartości.

 

Środki zapobiegawcze

W stosunku do osoby kierującej zorganizowaną grupą przestępczą prokurator skierował wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd w pełni podzielił argumentację prokuratora i zastosował tymczasowe aresztowania na okres trzech miesięcy.

Wobec pozostałych członków zorganizowanej grupy przestępczej prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozorów Policji, poręczeń majątkowych, zakazów opuszczania kraju i zakazów prowadzenia działalności gospodarczej.

 

Podejrzanym za zarzucane im przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

 

 

LS

Prokuratura Krajowa

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY