MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  piątek  23 sierpnia 2019r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

euro 1144835 340Agenci z gdańskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali w dniu 23 sierpnia Łukasza M., pracownika wrocławskiej firmy z branży elektrycznej, która była kooperantem jednej ze spółek wchodzących w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej

 

Zatrzymanego doprowadzono do Prokuratury Regionalnej w Gdańsku, gdzie usłyszał zarzuty łapownictwa menadżerskiego i został przesłuchany w charakterze podejrzanego.

 

Przeszukno również mieszkanie Łukasza M., zabezpieczono nośniki elektroniczne oraz dokumentację księgową.

 

Jak wynika z poczynionych w sprawie ustaleń mężczyzna udzielał i obiecał udzielać, byłemu pracownikowi spółki odpowiedzialnemu za zamówienia, korzyści majątkowych w postaci środków pieniężnych i przedmiotów elektronicznych w zamian za działania tego pracownika noszące znamiona czynu nieuczciwej konkurencji (tj. o przestępstwa z art. 296a § 2 kk.).

 

W ramach prowadzonego śledztwa ustalono, że wysokość korzyści majątkowych to co najmniej kilkadziesiąt tysięcy złotych. Proceder obejmował lata od 2010 do 2014.

 

W ramach postępowania dotyczącego korupcji w jednej ze spółek wchodzącej w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej, zatrzymanych zostało już 10 osób, którym postawiono zarzuty popełnienia przestępstw o charakterze korupcyjnym. Co do wszystkich podejrzanych zastosowano nieizolacyjne środki zapobiegawcze, w tym poręczenia majątkowe i dozory policji.

 

 

 

LS

Prokuratura Krajowa

 

 

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY