MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  czwartek 19 września 2019r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

stop 634941 340Przedsiębiorca działający pod nazwą IP Group Robert Kałuża wprowadzał konsumentów w błąd. Na swoich stronach internetowych informował, że oferuje pożyczki. W rzeczywistości jego działalność polegała na zbieraniu pieniędzy od konsumentów. UOKiK wydał decyzję w tej sprawie. Wcześniej zawiadomił prokuraturę

 

IP Group Robert Kałuża prowadził wiele stron internetowych pod różnymi nazwami. Na każdej z nich przedsiębiorca zachęcał konsumentów do skorzystania z oferty pożyczki.

„Weź pożyczkę TERAZ! Wypełnij formularz bez zaświadczeń i wychodzenia z domu!, Pieniądze na koncie nawet po godzinie – bez poręczycieli i zbędnych formalności, Pożyczki od ręki bez BIK” - tak brzmiały niektóre hasła reklamowe kierowane do konsumentów.

Zgodnie z informacjami na stronach, konsument, który był zainteresowany ofertą musiał wysłać smsa premium lub zrobić przelew internetowy. Zwykle kosztowało to ponad 30 zł. Jak ustalił Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, pożyczki nie były jednak udzielane. Celem przedsiębiorcy było jedynie uzyskiwanie wpłat od konsumentów.

 

W trakcie prowadzonego postępowania urząd wydał w ostrzeżenie konsumenckie. Ponadto powiadomił prokuraturę, która wszczęła postępowanie w sprawie podejrzenia popełnienia przestępstwa.

 

Decyzja nie jest prawomocna. Przedsiębiorca odwołał się od niej do sądu.

 

 

 

LS

UOKiK

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY