MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  sobota 23 marca 2019r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

lying 1562272 340Prokuratura Rejonowa Kielce-Wschód w Kielcach 5 marca br. skierowała do Sądu Okręgowego w Kielcach akt oskarżenia przeciwko Krzysztofowi P. Został on oskarżony o 284 oszustwa kredytowe popełnione na szkodę ponad 250 osób z całego kraju, banków i instytucji finansowych

 

Mechanizm przestępczego działania sprawcy polegał na bezprawnym pozyskiwaniu danych osobowych za pomocą Internetu. Następnie dane te były przez niego wykorzystywane do zawierania umów pożyczkowych, w oparciu o dokumenty poświadczające nieprawdę, na podstawie, których banki i instytucje finansowe przekazywały środki na konta bankowe, których faktycznym dysponentem był oskarżony.

 

Serwis aukcyjny wykorzystany w przestępczym procederze

Do zawierania pożyczek oskarżony używał jednego z serwisów aukcyjnych, na którym zakładał fikcyjne konta. Serwis był też podmiotem pośredniczącym przy udzielaniu pożyczek. W ten sposób Krzysztof P. wprowadzał w błąd banki oraz instytucje finansowe, które po zatwierdzeniu wniosków o kredyty ratalne, przelewały pieniądze na jego rachunki bankowe. Sprawca dokonywał następnie zakupu towarów w tym serwisie aukcyjnym.

Krzysztof P. uczynił sobie z przestępczego procederu stałe źródło dochodu.

 

Oskarżony pozostaje w areszcie

Krzysztof P. pochodzi z Wielkopolski. W przeszłości był karany 35 razy i odbywał kary pozbawienia wolności, w większości za oszustwa. Zarzucanych mu czynów dopuścił się w warunkach recydywy.

 

Został on zatrzymany w czerwcu 2017 roku i od tego czasu pozostaje tymczasowo aresztowany.

Oskarżonemu za zarzucane przestępstwa grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

 

 

 

LS

Prokuratura Krajowa

 

 

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY