MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  niedziela 26 maja 2019r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

data 2793195 340Aktem oskarżenia skierowanym do Sądu Rejonowego Gdańsk-Południe w Gdańsku, Prokuratura Okręgowa w Gdańsku zakończyła postępowanie prowadzone wobec funkcjonariuszki Policji grupy operacyjno - rozpoznawczej z Komisariatu I Policji w Gdańsku

 

W okresie od stycznia 2014 roku do marca 2017 roku policjantka dokonywała bezpodstawnych sprawdzeń w wykorzystywanych przez Policję systemach informatycznych, w tym w systemach PESEL, CEPIK, KSIP, SIDAS. Pozyskane dane takie jak dane osobowe i adresowe, dane pojazdów, informacje dotyczące wdrożenia poszukiwań, czy też dotyczące przedmiotu prowadzonego postępowania, funkcjonariuszka przekazywała następnie osobom nieuprawnionym.

 

Prokurator zarzucił podejrzanej popełnienie łącznie 10 przestępstw z art. 231 § 1 kodeksu karnego oraz z art. 231 § 1 kodeksu karnego w zbiegu z art. 266 § 2 kodeksu karnego z w związku z art. 11 § 2 kodeksu karnego.

 

Przesłuchana w toku postępowania przygotowawczego w charakterze podejrzanego nie przyznała się do popełnienia zarzucanych jej przestępstw i odmówiła złożenia wyjaśnień.

 

Prokurator zastosował wobec niej środki zapobiegawcze w postaci zawieszenia w czynnościach służbowych, dozoru Policji oraz zakazu kontaktowania się z osobami, którym udzielała informacji.

 

 

 

LS

Prokuratura Krajowa

 

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY