MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  piątek  22 stycznia 2021r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

hand 2571553 960 720MMR to trójskładnikowa szczepionka przeciw odrze, śwince i różyczce. Zgodnie z polskim kalendarzem szczepień na 2020 rok, MMR podaje się obowiązkowo wszystkim dzieciom w 13–15 miesiącu życia. Na prośbę czytelniczki sprawdzaliśmy drogę szczepionki od producenta do ciała dziecka

 

Więcej na temat interwencji:

INTERWENCJA. Droga szczepionki MMR – od producenta do ciała dziecka. Aktualizacje: 27 lutego, 10 marca, 11 marca, 13 marca, 16 marca, 18 marca, 20 marca, 7 kwietnia, 10 kwietnia, 21 kwietnia, 22 kwietnia, 2 maja, 24 czerwca, 18 lipca, 27 sierpnia

 

oraz

 

Podsumowanie śledztwa dziennikarskiego w sprawie drogi szczepionki MMR - od producenta do ciała dziecka. Poinformowaliśmy GIF o możliwej szkodliwości szczepionek

 

Poinformowaliśmy Główny Inspektorat Farmaceutyczny o możliwej szkodliwości szczepionek. Za jakiś czas poprosiliśmy o informację, jakie kroki zostały podjęte w sprawie naszego zawiadomienia.

 

7 kwietnia otrzymaliśmy taką informację, przekazaną przez Dominikę Walczak, rzecznika prasowego GIF:

„Odpowiadając na pytanie dotyczące jakie czynności zostały podjęte po otrzymaniu od Pana zawiadomienia i zapytania prasowego informuję, że 2 kwietnia 2020 r. przeprowadzono dwie inspekcje doraźne w hurtowniach farmaceutycznych uczestniczących w łańcuchu dystrybucji szczepionki M-M-RVAXPRO 0,5 ml/dawka o numerach serii: S036948, S030828, S030830, S014653 do Centralnej Bazy Rezerw Sanitarno-Przeciwepidemicznych w Porębach. Celem inspekcji było sprawdzenie źródła pochodzenia oraz potwierdzenie utrzymania temperatury 2-8°C w łańcuchu dostaw.

Na podstawie przeprowadzonych inspekcji stwierdzono, że produkty pochodziły z legalnego łańcucha dostaw i podczas dystrybucji znajdowały się w prawidłowych warunkach wskazanych przez producenta”.

 

Tutaj jest opis naszej dalszej batalii do końca sierpnia 2020r.:

Główny Inspektorze Farmaceutyczny, po której jest Pan stronie?

 

 

Nadal brak konkretów

Pismem z 11 września Główny Inspektor Farmaceutyczny odmówił przekazania jakichkolwiek informacji odnośnie drogi szczepionki MMR do magazynu w Porębach.

Pismo to można skwitować jednym zdaniem: obowiązek ochrony tajemnicy przedsiębiorcy ponad wszystko. Pytanie jakiej? Gdzie została wyprodukowana szczepionka i przebadana, kto ją przewoził i w jakich warunkach, ilu było pośredników itp. - to też tajemnica?

Po kilku miesiącach mamy tylko nadal niczym nie poparte zapewnienie GIF, że „produkty pochodziły z legalnego łańcucha dostaw i podczas dystrybucji znajdowały się w prawidłowych warunkach wskazanych przez producenta”.

 

Fakty są następujące:

- żaden lekarz w kraju nie ma wiedzy o tym, gdzie dana seria szczepionki MMR została wyprodukowana, przebadana i jak dostarczona do przychodni (cały łańcuch dostawy),

 

- nie można mieć zaufania do urzędów w Polsce, tutaj jest najnowszy przykład:

Zbigniew N., były Główny Inspektor Farmaceutyczny z zarzutem działania na szkodę interesu publicznego

 

- producent szczepionki wręcz stwierdził, że niepożądane odczyny poszczepienne mogą być skutkiem „nieodpowiednich warunków transportu, niewłaściwego zarządzanie produktem”. „W związku z powyższym, każda sytuacja powinna być oceniana indywidualnie, a potencjalna odpowiedzialność może być uzasadniona wyłącznie gdy związek skutkowo-przyczynowy między rzekomym niepożądanym odczynem poszczepiennym, a konkretnym produktem, zostanie udowodniony”.

Więcej: Producent szczepionek przeciw odrze, śwince i różyczce M-M-RvaxPro wbija nóż w narrację lekarzy oraz...

 

 

Wnioski

W świetle powyższych faktów, medyk wykonujący szczepienie nie może zagwarantować, że z daną szczepionką jest wszystko w porządku. Bo takiej wiedzy mieć nie może. A skoro nie jest w stanie zagwarantować jej bezpieczeństwa, to można w sposób legalny odmówić szczepienia.

Nikt nie może bowiem rodzicom odmówić prawa do pełnej wiedzy o danej szczepionce i zagwarantowania im jej bezpieczeństwa.

Niezamierzenie zapewne, GIF przyszedł z pomocą tym, którzy zastanawiają się, jak odmowę oprzeć na solidnych podstawach.

 

 

 

JW

foto: Pixabay

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY