MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  poniedziałek 25 maja 2020r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

fire and water 2354583 340INTERWENCJA

Hotel Pod Figurą w Ogrodzieńcu jest stosunkowo młodym obiektem (kilkuletnim), nastawionym na obsługę turystów oraz gości biznesowych, dla których przygotowano "specjalną ofertę szkoleń, konferencji, imprez integracyjnych, a także bankietów i biesiad"

 

Jedno z takich szkoleń odbyło się 7 listopada br. Szkolenie połączone było z noclegiem około dwudziestu paru osób z 7 na 8 listopada. Około godziny 22 na korytarzu hotelowym, wpierw doszło do bardzo głośnego zachowania uczestników szkolenia, a później do bijatyki, która z przerwami trwała prawie do pierwszej w nocy.

Turyści, którzy byli tego świadkami (wszystko działo się pod ich pokojami), telefonicznie poprosili recepcjonistkę o pomoc. O wspominanej pierwszej w nocy, do uczestników bijatyki dotarło, że mają już dosyć (jeden z bijących się: "Boże, co tu się wyprawia"). Później przyjechała ochrona i postraszyła wyrzuceniem niektórych osób z hotelu. Policji nie było. Około drugiej w nocy nastąpiła w końcu cisza.

 

Rano, na prawie całej długości korytarza hotelowego (wzdłuż którego są usytuowane niemal wszystkie pokoje) widać było efekty nocnej bijatyki: krew na ścianach i podłodze, uszkodzone tynki.

 

W związku z opisanym zdarzeniem nasunęło mi się kilka pytań i wątpliwości natury ogólnej. Chodzi o zakłócanie ciszy nocnej, co niestety w hotelach zdarza się nagminnie. Jak powinni reagować klienci, którzy chcą się wyspać, a po godzinie 22 jest głośno? Prosić o interwencję obsługę hotelu czy zaraz policję? Jak hotelarze powinni dbać o przestrzeganie ciszy nocnej? Jak powinni postępować, gdy do takiego jak opisane zdarzenie już dochodzi? Dodam, że na korytarzu hotelowym są kamery, co pozwala przyjąć, że obsługa doskonale wiedziała, co się dzieje.

 

 

 

JW

 

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY