MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  poniedziałek 27 maja 2019r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

overcoming 2127669 340Po ukazaniu się artykułu:

Ponownie komornik Gaczyński. Co teraz odpowie prezes sądu w Bytomiu?

poprosiliśmy Monikę Krawczyk, prezesa Sądu Rejonowego w Bytomiu - o odpowiedź na zadane jej w artykule pytania

 

Pytania były takie:

- Czy znaczny wzrost cen nieruchomości (udokumentowany) może być podstawą dodatkowego opisu i oszacowania nieruchomości? Jest to pytanie ogólne.

- Co można wybudować na mieszkaniu w bloku?

- Gdyby nagle inflacja wyniosła np. 200%, to też nie byłoby to argumentem za sporządzeniem dodatkowego opisu i oszacowania nieruchomości? Jest to również pytanie ogólne.

 

Zapytanie prasowe zostało wysłane 20 listopada wraz z linkiem do artykułu oraz skanem postanowienia komornika, do którego nawiązywał materiał prasowy.

21 listopada rano, Krawczyk przesłała zobowiązanie redakcji do przedstawienia w terminie 7 dni pytań, gdyż "odesłanie do artykułu nie jest wystarczające". - Pouczam, że nieuzupełnienie braków w terminie spowoduje pozostawienie skargi lub wniosku bez rozpatrzenia - ostrzegła prezes.

 

Kilka godzin później poprosiliśmy Monikę Krawczyk, by wyjaśniła, na jakiej podstawie prawnej swoją skuteczność pytania nabiorą dopiero po skopiowaniu ich z artykułu do maila?

 

Do dzisiaj nie otrzymaliśmy wyjaśnień. A szkoda. Tym bardziej, że potulnie wykonaliśmy zobowiązanie pani prezes i skopiowaliśmy pytania z artykułu do maila. I też nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Wciąż czekamy.

 

 

 

JS

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY