MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  środa 3 czerwca 2020r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

fire 2219849 340Prokuratura Okręgowa w Kielcach wraz z Komendą Wojewódzką Policji w Kielcach prowadzą śledztwo dotyczące usiłowania zabójstwa sędzi Sądu Okręgowej w Kielcach oraz prokuratora Prokuratury Rejonowej w Ostrowcu Świętokrzyskim

 

Przeprowadzone w sprawie czynności procesowe pozwoliły na ustalenie tożsamości sprawcy i jego zatrzymanie. Okazał się nim 34-letni Paweł K., który jak ustalono wchodził w przeszłości w konflikty z prawem.

 

Po doprowadzeniu do Prokuratury Okręgowej w Kielcach, prokurator przedstawił Pawłowi K. zarzut usiłowania zabójstwa pokrzywdzonych i sprowadzenia zdarzenia zagrażającego mieniu w wielkich rozmiarach w postaci pożaru domu pokrzywdzonych, które to zdarzenie zagrażało położonym w pobliżu innym zabudowaniom.

 

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Paweł K. odmówił ustosunkowania się do przedstawionego mu zarzutu i skorzystał z prawa do odmowy składania wyjaśnień.

Prokurator skierował do Sądu Rejonowego w Kielcach wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego na okres 3 miesięcy, który został uwzględniony w całości przez sąd.

 

Podpalił dom pokrzywdzonych

Do zdarzenia doszło w nocy z 3 na 4 kwietnia br. w Ostrowcu Świętokrzyskim. Sprawca od godzin wieczornych obserwował dom, w którym zamieszkiwało małżeństwo – sędzia i prokurator. Gdy oboje już położyli się spać, sprawca około godziny 1.00 dokonał podpalenia budynku domu jednorodzinnego.

Szczęśliwie pokrzywdzeni obudzili się chwilę później i zdołali się ewakuować z płonącego domu. Na miejsce przybyła straż pożarna i podjęła akcję gaśniczą.

 

Zebrany w toku dotychczasowych czynności materiał dowodowy – w postaci przede wszystkim wyników oględzin miejsca zdarzenia, zeznań świadków, nagrań z monitoringu, wstępnych opinii biegłych z zakresu pożarnictwa – pozwolił na ustalenie opisanego wyżej przebiegu zdarzenia i jego sprawcy. Jak wynika z dokonanych w sprawie ustaleń, zdarzenie ma związek z czynnościami służbowymi pokrzywdzonej sędzi.

 

 

 

LS

Prokuratura Krajowa

 

 

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY