MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  poniedziałek 28 września 2020r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

handcuffs 964522 1280Prokuratura Okręgowa w Katowicach prowadzi postępowanie w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej czerpiącej zyski z wyłudzeń podatku VAT. W środę (15 stycznia) zatrzymano komisarz ówczesnego Urzędu Kontroli Skarbowej w Krakowie Gabrielę K.-K. podejrzaną m.in. o płatną protekcję, „pranie brudnych pieniędzy” i udział w grupie przestępczej

 

Wyłudzali VAT

Zorganizowana grupa przestępcza, której dotyczy postępowanie działała od kwietnia 2014 roku do maja 2015 roku. Rolę kierowniczą sprawował w niej mający obecnie status oskarżonego Grzegorz Ch. Grupa miała na celu popełnianie przestępstw przeciwko obrotowi gospodarczemu, wiarygodności dokumentów i przestępstw skarbowych. W wyniku jej działań doszło do uszczuplenia podatku od towarów i usług w kwocie ponad 1 mln złotych oraz narażenia na uszczuplenie podatku od towarów i usług w kwocie ponad 1,3 mln złotych.

Śledztwo w sprawie działalności grupy zostało wszczęte w maju 2019 roku na podstawie materiałów wyłączonych z innej sprawy Prokuratury Okręgowej w Katowicach, zakończonej skierowaniem w dniu 30 kwietnia 2019 roku aktu oskarżenia przeciwko 15 osobom do Sądu Okręgowego w Krakowie.

 

Skorumpowana komisarz

Zatrzymana podejrzana obecnie zatrudniona na stanowisku starszego eksperta skarbowego. W okresie, którego dotyczy postępowanie podejrzana była zatrudniona w ówczesnym Urzędzie Kontroli Skarbowej w Krakowie na stanowisku komisarza skarbowego. Prokurator ustalił, iż zatrzymana brała czynny udział w tej zorganizowanej grupie przestępczej, udzielając jej członkom istotnych wskazówek i informacji, powoływała się na znajomości i wpływy w innych urzędach państwowych.

 

Zarzuty

Gabriela K.-K. usłyszała 18 zarzutów dotyczących udziału w zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu popełnianie przestępstw przeciwko obrotowi gospodarczemu i przestępstw skarbowych, przyjmowania korzyści majątkowych w łącznej kwocie 530 tys. złotych, wyłudzenia podatku VAT w kwocie co najmniej 1 mln złotych, powoływania się na wpływy i „prania brudnych pieniędzy”.

 

Sąd Rejonowy Katowice – Wschód w Katowicach na wniosek prokuratora zastosował wobec kobiety środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Podejrzanej grozi kara pozbawienia wolności do lat 12.

 

 

 

Prokuratura Krajowa

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY