MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  niedziela 29 listopada 2020r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

old age 164760 960 720Klub Parlamentarny Koalicja Obywatelska wniósł projekt ustawy o działaniach służących przeciwdziałaniu rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2 oraz o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

 

Ustawa stanowi, że tworzy się fundusz celowy w wys. 5 mld zł na zakup testów na obecności wirusa SARS-CoV-2 oraz 10.000.000 sztuk szczepionek przeciw grypie.

 

W uzasadnieniu ustawy czytam: „Przedstawione regulacje zakładają obowiązek zakupu testów wykrywających obecność koronawirusem SARS-CoV-2 w liczbie wystarczającej do testowania 100 tys. obywateli dziennie. Projekt nakłada również obowiązek zakupu 10 mln szczepionek przeciwko wirusowi grypy, co zdaniem lekarzy, wirusologów oraz ekspertów w znaczący sposób pozwoli ograniczyć zakażenia koronawirusem i umożliwi szybką diagnostykę potencjalnych pacjentów”.

 

 

 

Komentarz

Wnioskodawcy nie przedstawiają żadnych opracowań naukowych potwierdzających, że szczepienia przeciw grypie pozwolą ograniczyć zakażenia koronawirusem. Takie twierdzenie jest wręcz sprzeczne z najnowszymi ustaleniami Komisji Śledczej ds. koronawirusa (odnośnie Włoch): Prawda o koronnym przekręcie tysiąclecia. Odszkodowania, nowa Norymberga?

 

Ustalenia tej komisji są także takie, że testy PCR to wielkie i zaplanowane oszustwo.

 

W ustawie brak informacji, jakie testy mają zostać zakupione. W uzasadnieniu ustawy nie podano nazwisk lekarzy, wirusologów oraz ekspertów.

 

Znalazły się za to dwa, potencjalnie bardzo niebezpieczne zdania: „Grupy wysokiego ryzyka zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, zostaną określone w drodze rozporządzenia przez ministra właściwego do spraw zdrowia. Minister Zdrowia w przedmiotowym rozporządzeniu powinien wskazać, kto powinien priorytetowo otrzymać szczepionkę, wskazując katalog chorób oraz przedział wiekowy uzasadniający pilne szczepienie”.

 

Niebezpieczne, gdyż sprawa podobnych szczepień osób starszych we Włoszech, wg wielu opinii, mogła przyczynić się tegorocznej wiosny do przedwczesnej śmierci tysięcy z nich.

 

Wydaje się więc logicznym, że wpierw tamta sprawa powinna być dogłębnie wyjaśniona - np. przez międzynarodową komisję. Niepoczekanie na takie ustalenia i aplikowanie podobnych rozwiązań u nas, to może być nie tylko skandal, ale może być wręcz uznane w przyszłości jako nieprzedawniająca się zbrodnia przeciw ludzkości.

 

 

 

JW

Przeczytaj także:

- Mocno kontrowersyjny projekt zmiany ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (dotyczy zakrywania ust i nosa)

 

  

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY