MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  sobota 23 marca 2019r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

audi 1890494 340Prokuratura Regionalna we Wrocławiu wspólnie z policjantami z Zarządu we Wrocławiu Centralnego Biura Śledczego Policji prowadzi śledztwo dotyczące zorganizowanej grupy przestępczej. Jej członkowie zajmowali się między innymi wyłudzaniem z wypożyczalni luksusowych samochodów

 

Ustalono, że członkowie grupy w ciągu ostatnich 6 miesięcy mogli wyłudzić z wypożyczalni samochodowych działających na terenie całego kraju co najmniej 18 luksusowych samochodów o łącznej szacunkowej wartości 2,5 miliona złotych. Samochody były wypożyczane na podstawie fałszywych dokumentów tożsamości, a następnie sprzedawane na części.

 

Osoba kierująca grupą zlecała poszczególnym jej członkom znalezienie określonego pojazdu w wypożyczalniach samochodowych. Następnie kolejne osoby odbierały auto na podstawie podrobionych dokumentów, które były przygotowane specjalnie w tym celu. Kolejni członkowie grupy, w czasie wypożyczania pojazdu, zabezpieczali miejsce. Miało to na celu zminimalizowanie zagrożenia i uniemożliwienie zdemaskowania działania grupy przestępczej.

 

Zgodnie z umową zawartą z wypożyczalnią samochód mógł poruszać się po całym kraju. Umożliwiało to sprawcom dostarczenie go do miejsca, gdzie był demontowany na części.

 

Ustalenia poczynione w toku śledztwa doprowadziły do zatrzymania na terenie województwa dolnośląskiego 10 osób – 8 mężczyzn i 2 kobiet.

W trakcie przeszukań u podejrzanych zabezpieczono między innymi podrobione dokumenty, urządzenie do zagłuszania, maczetę, pistolet pneumatyczny, paralizator oraz narkotyki. W działania włączyli się także policjanci z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, którzy odnaleźli volkswagena golfa. Pojazd wart około 70 tysięcy złotych został już zwrócony pokrzywdzonemu.

Prokurator z Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu ogłosił 6 osobom zarzuty między innymi udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, a jednej kierowania nią.

 

Łącznie w sprawie przedstawiono 24 zarzuty dotyczące oszustwa w zakresie mienia wielkiej wartości, prania brudnych pieniędzy, posługiwania się fałszywymi dokumentami, a nawet uczestnictwa w obrocie znacznej ilości środków odurzających.

 

Na poczet obowiązku naprawienia szkody oraz grożącej podejrzanym grzywny w kraju i za granicą zabezpieczono mienie o łącznej szacunkowej wartości około 120 tysięcy złotych.

 

Sprawa ma charakter rozwojowy. Już zostały podjęte czynności zmierzające między innymi do zatrzymania pozostałych podejrzanych, w tym osób przebywających poza granicami kraju.

 

 

 

LS

Prokuratura Krajowa

 

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY