MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  sobota 23 marca 2019r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

paris 1836415 340Prokuratura Okręgowa w Warszawie wspólnie z funkcjonariuszami Zarządu w Warszawie Centralnego Biura Śledczego Policji prowadzi wielowątkowe śledztwo dotyczące działalności na terenie Polski i Francji zorganizowanej grupy przestępczej. Jej członkowie wypożyczali w Polsce luksusowe samochody, które następnie trafiały do Francji, gdzie je sprzedawano

 

 

Ustalono, że grupa działała od maja 2016 roku do sierpnia 2017 roku na terenie niemal całego kraju.

Sposób działania grupy polegał na zawieraniu umów z firmami zajmującymi się wypożyczaniem luksusowych samochodów. Sprawcy wpłacali pierwszą ratę, co umożliwiało im odbiór pojazdu. Następnie samochody były przeprowadzane do Francji. Tam przerabiano dokumenty, między innymi poprzez usunięcie z nich informacji, że pojazd stanowi własność firmy leasingowej. Następnie auta sprzedawano prywatnym odbiorcom.

 

Działając w ten sposób podejrzani wyłudzili kilkadziesiąt aut takich jak: porsche, mercedes, bmw, audi i innych, o łącznej wartości prawie 10 milionów złotych.

 

W ramach wcześniej ustalonego podziału ról i zadań, część członków grupy na terenie Polski zajmowała się formalnościami związanymi z podpisaniem umów. Kolejne osoby zajmowały się dostarczeniem pojazdów na terytorium Francji. Tam, kilka kolejnych osób, zajmowało się legalizacją pojazdów i ich sprzedażą.

 

Czynności z udziałem podejrzanych

Ustalenia poczynione w toku śledztwa pozwoliły na zatrzymanie w Polsce dwóch osób zamieszanych w przestępczy proceder.

Po doprowadzeniu zatrzymanych do Prokuratury Okręgowej w Warszawie prokurator ogłosił im zarzuty. Dotyczą one wyłudzenia luksusowych samochodów oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.

 

Sąd, na wniosek prokuratora, tymczasowo aresztował podejrzanych.

Cały czas trwają poszukiwania pozostałych ustalonych już podejrzanych.

Prowadzone są także intensywne czynności w celu odzyskanie wyłudzonego mienia. Dotychczas, dzięki zaangażowaniu policjantów CBŚP oraz prokuratury, odzyskano 15 aut o wartości ponad 4 milionów złotych.

 

 

 

MS

Prokuratura Krajowa

 

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY