MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  sobota 16 stycznia 2021r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

euro banknotes 4073891 960 720 copyProkurator Rejonowy w Kępnie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm 56- letnim kobietom podejrzanym między innymi o wyłudzenie z rachunków bankowych spółki środków pieniężnych w wysokości blisko 400 tysięcy złotych

 

Przelewy do 10 tysięcy złotych

Śledczy ustalili, że kobiety pełniące funkcję księgowej oraz prokurenta w jednej ze spółek w powiecie kępińskim, w okresie od lutego 2008 roku do czerwca 2015 roku, dokonywały szeregu pozornych czynności finansowych. Pełniąca ówcześnie funkcję prokurenta i posiadająca uprawnienie do pobierania środków z rachunku bankowego spółki, dokonywała nie przekraczających kwoty 10 tysięcy złotych przelewów na inne rachunki.

Natomiast księgowa tworzyła nierzetelne dokumenty KP i KW, a także dokonywała niezgodnych z rzeczywistością zapisów w dokumentacji księgowej, czym wprowadzała w błąd właścicieli spółki.

 

Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności

Zgromadzono obszerny materiał dowodowy, który podany został badaniu przez biegłych z zakresu księgowości, jak również z zakresu badania pisma ręcznego. Poczynione w ten sposób ustalenia pozwoliły na przedstawienie obu podejrzanym zarzutów oszustwa wobec mienia znacznej wartości, kradzieży środków pieniężnych oraz naruszenia przepisów ustawy o rachunkowości. Za zarzucane przestępstwa grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

 

Hipoteki na kwoty ponad 260 tysięcy złotych

Decyzją prokuratora, dokonano zabezpieczenia majątkowego w postaci hipoteki przymusowej na nieruchomościach u obu oskarżonych w wysokości kolejno 267.859 złotych i 260.992 złotych.

 

 

 

 

LS

Prokuratura Krajowa

foto: Pixabay

 

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY