MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  wtorek 11 sierpnia 2020r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

lying 1562272 340Prokuratura Regionalna w Katowicach nadzoruje śledztwo dotyczące wystawiania, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, od 27 stycznia 2012 roku do 21 października 2013 roku, nierzetelnych dokumentów i wprowadzenia w błąd akcjonariuszy, nabywających akcje spółek, czym doprowadzono do niekorzystnego rozporządzenia mieniem akcjonariuszy

 

Na polecenie prokuratora, 12 i 13 listopada 2019 r. policjanci zatrzymali czterech mężczyzn związanych z tą sprawą.

 

Przedstawiali nierzetelną dokumentację dotyczącą spółek

W toku śledztwa ustalono, iż dokumentacja dotycząca oferowania nabycia akcji pewnych spółek była nierzetelna. Świadczy to o wprowadzeniu w błąd akcjonariuszy nabywających akcje, co do sytuacji finansowej oferenta i miało istotny wpływ na podjęcie decyzji o nabyciu akcji. Zatrzymane osoby były, w różnych okresach, członkami zarządu spółek, których akcje oferowano.


Wartość wyłudzonego mienia to niemal ćwierć miliona złotych.

 

Zarzuty

Zatrzymanym osobom prokurator ogłosił zarzuty popełnienie przestępstw oszustw kapitałowych dotyczących mienia znacznej wartości. Są to czyny kwalifikowane z art. 286 par. 1 kk, 294 par. 1 kk i art. 311 kk. Grozi na nie kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Środki zapobiegawcze

Dla zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania prokurator zastosował wobec podejrzanych środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji, poręczenia majątkowego w kwotach od 20 tysięcy do 250 tysięcy złotych oraz zakaz opuszczania kraju, połączony z obowiązkiem zatrzymania paszportu.

Śledztwo ma charakter rozwojowy i prowadzone są dalsze czynności zmierzające do wyjaśnienia wszelkich okoliczności związanych z przestępczym procederem.

 

 

 

LS

Prokuratura Krajowa

foto: Pixabay

 

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY