MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  czwartek 22 lutego 2018r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

capitalism 40606 340Prokuratura Okręgowa w Warszawie doprowadziła do skazania Krzysztofa Sz. na karę 7 lat pozbawienia wolności za wyłudzenie ponad 28,5 mln zł na szkodę 54 osób prywatnych i firm

 

Z ustaleń śledztwa wynika, że Krzysztof Sz. w latach 2007-2012 reprezentował spółki Bavaria First Investment Ltd z siedzibą w Wielkiej Brytanii oraz Active Global Dealing Sp. z o.o. W ramach prowadzonej działalności skazany przyjmował pieniądze od pokrzywdzonych, które miał korzystnie zainwestować w surowce oraz na rynku Forex, a następnie zwrócić z wysokimi odsetkami. W rzeczywistości zyski istniały wyłącznie „na papierze”, a ewentualne wypłaty w zdecydowanej większości były finansowane z wpłat kolejnych osób pokrzywdzonych.

 

Oskarżony sugerował także, aby pokrzywdzeni nie wypłacali rzekomych zysków czy kapitału, lecz reinwestowali środki, co ułatwiało mu kontynuowanie działalności. W kwietniu 2009 r. spółka Bavaria została wyrejestrowana z brytyjskiego rejestru, co jednak nie przeszkadzało skazanemu w zawieraniu kolejnych umów z pokrzywdzonymi.

 

Wraz z narastaniem zobowiązań oskarżony zaczął unikać kontaktu z pokrzywdzonymi, m.in. zmienił nazwisko. Ostatecznie piramida finansowa zorganizowana przez Krzysztofa Sz. upadła nie pozostawiając majątku, a jedynie długi

 

Krzysztof Sz. został zatrzymany w grudniu 2014 r. na podstawie listu gończego i na wniosek Prokuratury osadzony w areszcie, gdzie przebywa do dziś.

Wyrok Sądu Okręgowego w Warszawie jest nieprawomocny.

 

 

 

LS

Prokuratura Krajowa 

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY