MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  czwartek 22 lutego 2018r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

handcuffs 2070577 34020 września br. sąd, na wniosek prokuratora z Prokuratury Regionalnej w Gdańsku, zastosował tymczasowe aresztowanie w stosunku do kolejnego podejrzanego w sprawie dotyczącej Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo – Kredytowej Kujawiak z siedzibą we Włocławku

 

Obok tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy sąd, na wniosek prokuratury, zastosował w stosunku do podejrzanego również zakaz wykonywania przez niego zawodu adwokata. Związane to było z faktem, iż podejrzany występował w tej sprawie jako obrońca trzech innych osób, którym wcześniej przedstawiono zarzuty.

 

Wręczono 80 tysięcy złotych łapówki

Podejrzany, na polecenie prokuratora, zatrzymany został przez funkcjonariuszy KWP w Bydgoszczy 19 września 2017 roku. W tym samym dniu prokurator przedstawił mu zarzut pomocnictwa do tzw. korupcji managerskiej (art. 18 par. 3 kodeksu karnego w związku z art. 296a par. 1 kodeksu karnego).

 

Polegało ono na negocjowaniu z pożyczkobiorcą, w imieniu jednego z członków zarządu, wysokości korzyści majątkowej. Chodziło o 80 tysięcy złotych w zamian za pożyczkę w wysokości 1 miliona 800 tysięcy złotych. Przekazanie i przyjęcie łapówki nastąpiło, w czym czynnie uczestniczył podejrzany. Pożyczka udzielona została z naruszeniem procedur wewnętrznych, między innymi bez właściwego zabezpieczenia jej spłaty.

 

Przestępstwo zarzucone podejrzanemu zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Sformułowano łącznie 25 zarzutów

Do tej pory w śledztwie zarzuty przedstawiono 6 osobom, w tym 4 osobom z zarządu SKOK Kujawiak.

Przeciwko podejrzanym sformułowano łącznie 25 zarzutów. Dotyczą one między innymi wyłudzeń, przyjęcia korzyści majątkowej w wysokości 80 tysięcy złotych, wyrządzenia szkody w majątku SKOK Kujawiak sięgającej 2 milionów złotych oraz nierzetelnego prowadzenia ksiąg rachunkowych.

 

 

 

MS

Prokuratura Krajowa

 

 

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY