MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  sobota 21 kwietnia 2018r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

mural 289359 340Dzisiaj na polecenie prokuratora z Prokuratury Regionalnej w Rzeszowie zatrzymanych zostało kolejnych 10 osób, wśród których są między innymi pełniący funkcję dyrektora Sądu Okręgowego w Krakowie i były dyrektor Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu

 

Wszyscy zatrzymani zamieszani są w proceder przywłaszczenia prawie 25 milionów złotych na szkodę Sądu Apelacyjnego w Krakowie.

 

Zatrzymani zostali:

Roman P. - były dyrektor Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu,

Bolesław R. - pełniący funkcję dyrektora Sądu Okręgowego w Krakowie,

Jacek G. - pełniący funkcję dyrektora Sądu Okręgowego w Tarnowie,

Edward K. - były dyrektor Sądu Okręgowego w Kielcach,

Józef K. - pełniący funkcję dyrektora Sądu Okręgowego w Nowym Sączu,

Mirosław S. - były dyrektor Sądu Rejonowego w Zakopanem,

Andrzej Cz. - pełniący funkcję dyrektora Sądu Rejonowego w Oświęcimiu,

Mariusz B. - pełniący funkcję dyrektora Sądu Rejonowego w Chrzanowie,

Mateusz W. - pełniący funkcję dyrektora Sądu Rejonowego w Olkuszu,

Ryszard P. - pełniący funkcję dyrektora Sądu Rejonowego w Wadowicach.

 

Aktualnie przeprowadzane są przeszukania w miejscach zamieszkania zatrzymanych.

 

Po doprowadzeniu zatrzymanych do Prokuratury Regionalnej w Rzeszowie ogłoszone zostaną im zarzuty i zostaną oni przesłuchani w charakterze podejrzanych.

Po wykonaniu czynności procesowych z udziałem zatrzymanych prokurator podejmie decyzje co do ewentualnego skierowania wniosków o tymczasowe aresztowanie lub zastosowania wobec nich środków zapobiegawczych o charakterze wolnościowym.

 

Na tym etapie postępowania prokuratura nie udziela więcej informacji, w tym dotyczących zarzutów stawianych zatrzymanym. 

 

Dotychczas w toku śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Regionalną w Rzeszowie dotyczącego przywłaszczenia prawie 25 milionów złotych na szkodę Sądu Apelacyjnego w Krakowie prokuratorskie zarzuty usłyszało już 16 osób, w tym wiele osób pełniących kierownicze funkcje w Sądzie Apelacyjnym w Krakowie oraz w Centrum Zakupów

 

Dla Sądownictwa w Krakowie. Zarzuty usłyszeli również przedsiębiorcy, którzy wystawiali na rzecz Sądu Apelacyjnego w Krakowie fikcyjne faktury VAT i inne dokumenty poświadczające rzekome wykonanie zleceń na rzecz tego sądu w celu uzyskania nienależnych środków pieniężnych. Wśród podejrzanych są między innymi: były Prezes Sądu Apelacyjnego w Krakowie, dyrektor Sądu Apelacyjnego w Krakowie, główna księgowa tego sądu i dyrektor Centrum Zakupów Dla Sądownictwa.

 

Wobec 8 podejrzanych, w tym 5 były pracowników Sądu Apelacyjnego w Krakowie, stosowane są środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania. Wobec 8 podejrzanych prokuratorzy zastosowali środki zapobiegawcze o charakterze wolnościowym.

 

W toku postępowania dotychczas zabezpieczono mienie o łącznej wartości prawie 8 milionów złotych.

 

 

 

MS

Prokuratura Krajowa

 

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY