MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  piątek  2 grudnia 2022r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

prison 553836 340 2Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali byłego adwokata za powoływanie się na wpływy. Zatrzymany usłyszał zarzuty i na wniosek prokuratora został tymczasowo aresztowany

 

Prokurator Podlaskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Białymstoku przedstawił zatrzymanemu trzy zarzuty dotyczące powoływania się na wpływy kwalifikowane z art. 230 § 1 kk.

 

Czyny zarzucone podejrzanemu zagrożone są karą do 8 lat pozbawienia wolności.

 

Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania, obawę ucieczki i ukrycia się podejrzanego, jak również grożącą mu surową karę na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy.

 

Śledztwo dotyczy wielokrotnego powoływania się na wpływy w wymiarze sprawiedliwości przez adwokata prowadzącego kancelarię adwokacką w Wieluniu.

Czyny te miały miejsce w 2018 roku. Wówczas adwokat w zamian za załatwienie spraw domagał się korzyści majątkowych w postaci pieniędzy w kwocie nawet 320 tysięcy złotych.

Jak ustalono, otrzymał taką korzyść w łącznej kwocie 140 tysięcy złotych. Od 10 sierpnia 2021 roku podejrzany nie wykonuje zawodu adwokata, ponieważ został skreślony z listy adwokatów Okręgowej Rady Adwokackiej w Łodzi.

 

 

 

MS

Prokuratura Krajowa

foto: Pixabay

 

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY