MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  poniedziałek 17 czerwca 2019r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

fantasy 3445303 340Po ukazaniu się artykułu:

Ponownie komornik Gaczyński. Co teraz odpowie prezes sądu w Bytomiu?

poprosiliśmy Monikę Krawczyk, prezesa Sądu Rejonowego w Bytomiu - o odpowiedź na zadane jej w artykule pytania

 

Pytania były takie:

- Czy znaczny wzrost cen nieruchomości (udokumentowany) może być podstawą dodatkowego opisu i oszacowania nieruchomości? Jest to pytanie ogólne.

- Co można wybudować na mieszkaniu w bloku?

- Gdyby nagle inflacja wyniosła np. 200%, to też nie byłoby to argumentem za sporządzeniem dodatkowego opisu i oszacowania nieruchomości? Jest to również pytanie ogólne.

 

Zapytanie prasowe zostało wysłane 20 listopada wraz z linkiem do artykułu oraz skanem postanowienia komornika, do którego nawiązywał materiał prasowy.

 

21 listopada rano Krawczyk przesłała zobowiązanie redakcji do przedstawienia w terminie 7 dni pytań, gdyż "odesłanie do artykułu nie jest wystarczające". - Pouczam, że nieuzupełnienie braków w terminie spowoduje pozostawienie skargi lub wniosku bez rozpatrzenia - ostrzegła prezes.

 

Kilka godzin później poprosiliśmy Monikę Krawczyk, by wyjaśniła, na jakiej podstawie prawnej swoją skuteczność pytania nabiorą dopiero po skopiowaniu ich z artykułu do maila?

 

Odpowiedź przesłał Jarosław Jakubiec, wiceprezes bytomskiego sądu. Napisał tak: "Aby móc odpowiedzieć na pytania, muszą one dojść do adresata, muszą zostać zadane. Nie jest celowe ani bezpieczne korzystanie z linków do stron zewnętrznych".

 

W dobie powszechnej cyfryzacji odpowiedź wiceprezesa jest co najmniej dziwna. Z punktu logicznego jest zupełnie nie do przyjęcia. Przesłanie bowiem samych pytań w mailu nic nie daje. Bez przeczytania artykułu pytania są nic nie mówiące. Trzeba więc sięgnąć do artykułu, do owego "linku do strony zewnętrznej", by na nie odpowiedzieć.

 

Można by w jednym przypadku postąpić inaczej, gdyby w wyniku poznania pytań, miało się nadrzeczywistą zdolność wgłębienia się w treść artykułu bez jego czytania.

 

 

 

JS

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY