MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  niedziela 17 stycznia 2021r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

lying 1562272 340Sąd Okręgowy w Warszawie wydał wyrok skazujący wobec dwóch pułkowników rezerwy, oskarżonych przez Wydział do spraw Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Warszawie o oszustwo przy dostarczeniu sprzętu wojskowego

 

Oskarżeni zostali skazani na kary pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania. Ponadto sąd orzekł wobec mężczyzn środek karny w postaci zakazu zajmowania stanowisk i prowadzenia działalności związanej z dostawami dla wojska i Policji odpowiednio na 5 i 2 lata. Na jednego z oskarżonych został również nałożony częściowy obowiązek naprawienia szkody.

 

Przerobione znaki VIN

Oskarżeni sprawowali kierownicze stanowiska w ustalonej spółce. Mężczyźni sprzedali 16 pojazdów tj. zestawów niskopodwoziowych do przewozu ciężkiego sprzętu wojskowego o wartości ponad 31 milionów złotych z podrobionymi znakami VIN i przerobionymi tabliczkami znamionowymi. Elementy te wskazywały, że sprzedane naczepy zestawów były o rok młodsze niż w rzeczywistości.

Tym samym wprowadzili w błąd zamawiającego, czyli Inspektorat Uzbrojenia Ministerstwa Obrony Narodowej co do wieku sprzedanego sprzętu. Znaki identyfikacyjne w pojazdach przerobione zostały przez pracowników spółki, na polecenie jednego z oskarżonych. Dokonali tego na terenie zakładu produkcyjnego.

 

Skuteczna współpraca organów ścigania

Ujawnienie przestępstwa nastąpiło w wyniku skutecznej współpracy prokuratury z organami Żandarmerii Wojskowej. Wspólne działania pozwoliły na zgromadzenie materiału dowodowego, który legł u podstaw oskarżenia i skazania sprawców.

 

 

 

MS

Prokuratura Krajowa

foto: Pixabay

 

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY